Líbiában sok halottja és sebesültje van a fővárosban kitört harcoknak

libia harcok

Líbiában huszonhét ember meghalt, és mintegy százan megsebesültek két befolyásos fegyveres csoport közötti heves összecsapásokban a főváros, Tripoli délkeleti elővárosaiban keddre virradóra - közölte szerdán egy helyi egészségügyi intézmény.

A nyugat-líbiai sürgősségi szolgálatot irányító ügynökség, a Sürgősségi Orvosi Központ (CMU) a Facebook közösségi oldalra kedd este feltett tájékoztatásában arról számolt be, hogy 27 ember meghalt és 106 megsebesült a líbiai fővárosban kitört harcokban.  

Ugyanezen forrás szerint 234 családot kimenekítettek, köztük számos külföldi orvost és ápolót, akik hétfő este óta rekedtek a fővárostól délre az ott zajló harcok miatt.

Három tábori kórházat és mintegy hatvan mentőautót vezényeltek a helyszínre, hogy biztonságos területre evakuálják a sebesülteket és a civileket.

A harcok azt követően kezdődtek, hogy hétfőn a rendőrség szerepét is betöltő Különleges Elrettentő Erők (ar-Rada Erők) fegyveresei őrizetbe vették a 444-es Brigád nevű milíciát vezető Mahmúd Hamza ezredest. Letartóztatásának okairól egyelőre nem adtak tájékoztatást.

Kedden késő este a neves és befolyásos személyiségekből álló társadalmi tanács bejelentette, hogy megállapodásra jutott a tripoli székhelyű kormány vezetőjével, Abdulhamid Mohammed Dbeibahhal, hogy Hamza ezredest átadják egy „semleges félnek”, anélkül, hogy megnevezte volna azt.

A televízióban a tanács vezetője felolvasott egy nyilatkozatot, amelyben jelezte, hogy az intézkedést az erőszak fokozatos csökkentése és tűzszünet követi majd, aminek következtében kedd este ismét nyugalom honolt Tripoliban.

A líbiai főváros délkeleti elővárosainak több szektorában hétfő este heves harcok törtek ki és folytak kedd estig a 444-es Brigád és az ar-Rada Erők között, az összecsapások lakott területekre is kiterjedtek.

Ez a két csoport a legbefolyásosabbak közé tartozik Tripoliban, ahol a két kormány közül az egyik a hatalomért küzdő kormánynak ad otthont egy olyan országban, amelyet Moammer Kadhafi líbiai diktátor rezsimjének 2011-es bukása óta gyakorlatilag több részre szakított a megosztottság.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?