Lesz kihívója Gyurcsánynak?

Budapest |

<p>"Ma nem látok olyan embert a jelölések folyamatában, aki érdemi kihívója lehet a pártelnöknek" - fogalmazott a politikus az MSZP 2009. március 21-22-ei, kétévente esedékes tisztújító kongresszusáról szólva.</p>

Az MSZP választmányának elnöke szerint nem lesz érdemi kihívója Gyurcsány Ferencnek a pártelnöki poszton a jövő év márciusi tisztújító kongresszuson. Simon Gábor szombaton az MTI-nek elmondta azt is, hogy ismét indul a választmányi elnöki tisztségéért.

Arra a kérdésre, hogy az MSZP országos elnökségében milyen arányú lehet a tagok cseréje, Simon Gábor azt mondta, hogy akik ma feladatokat vállalnak az országos politikában, azoknak esélyesebb az újraválasztásuk, a jelölésük. Elmondta, eddigi tapasztalatai alapján az MSZP szervezetein belül a "status quót erősítő" vélemények jelennek meg.

Igazából a következő hetekben beérkező jelölések alapján lehet véleményt mondani - jegyezte meg.

A jelölési folyamat ugyanis csak egy hónapja, október közepén kezdődött el. Simon Gábor azt mondta, az országot járva úgy látja, hogy a párton belül nyugodt és a következő időszakot megalapozó döntések meghozatalára készülnek, ami szervezeti kiszámíthatóságot jelent.

Arra a kérdésre, hogy neki lesz-e kihívója jelenlegi posztján, az MSZP választmányának elnöke közölte: formális jelölésről nincs tudomása. Nem kell tartani a versenytől, ez is lehetőség arra, hogy a szervezet erősödjön - tette hozzá. Egy másik kérdésre - az elmúlt hónapokban bejelentett intézkedéseknek, a közszolgálatban dolgozók bérbefagyasztásának, a 13. havi nyugdíj maximálásának lesz-e hatása a tisztújításra? - Simon Gábor azt válaszolta: a párttagokkal beszélgetve úgy látja, ők értik, hogy a kormánynak szigorú, de az ország érdekeit szolgáló intézkedéseket kellett hoznia.

Nem gondolja, hogy ennek lehet hatása a tisztújításra - hangsúlyozta.

A jelölésekkor nem a kormányról fognak dönteni a párttagok, hanem az MSZP-ről - mondta a választmányi elnök, aki szerint a többség úgy gondolkodik, hogy - a következő két év nehéz intézkedéseire, politikai csatáira tekintettel - szeretne egy biztos, kiszámítható szervezeti hátteret. Választmányi elnöki működését úgy értékelte, hogy a testületnek stabil és kiszámítható a működése, és képes lett arra, hogy a nehéz politikai vitákat megtárgyalja, és érdemi megoldásokat javaslatokat tegyen.

Mint mondta, ez a munka nem csupán joga, hanem kötelessége is a testületnek. Hozzátette: az internet új dimenziókat nyitott a közösségszervezésben, ezért szeretné az "e-választmány" kereteit megteremteni. Kitért arra, hogy a kétévente esedékes tisztújító kongresszus feladatai most kiegészülnek, mivel a párt legfelső döntéshozó testülete dönteni fog a párt európai parlamenti választási listájáról is. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?