A határozat nem említi, hogy a népszavazáson pontosan miről lehetne dönteni, és erről változatlanul folyik a vita a Labour vezetésében.
Sir Keir Starmer, a munkáspárti árnyékkormány Brexit-ügyi miniszterjelöltje a határozat elfogadása előtt nem sokkal elmondott kongresszusi felszólalásában egyértelműen kijelentette, hogy ha népszavazásra kerül sor, "senki nem zárja ki, hogy a (választható) lehetőségek között lesz a bennmaradás (az Európai Unióban)". Starmer e kijelentését óriási, percekig tartó ováció fogadta.
Röviddel később azonban Steve Turner, a legnagyobb brit szakszervezeti szövetség, a Munkáspárttal rendkívül szoros szövetségesi és támogatói kapcsolatban álló Unite főtitkárhelyettese kijelentette: a Brexit-tárgyalások eredménye nem lehet a brit EU-tagságról 2016-ban rendezett népszavazás "újrajátszása". Turner szerint ha újabb népszavazás lesz, az csak a kilépés feltételrendszerének elfogadásáról vagy elvetéséről szólhat, mivel ha az EU-tagságról tartanának ismét referendumot, az csak feltépné a Brexit által a brit társadalmon ejtett sebeket.
A 2016-os referendumon a résztvevők szűk, 51,9 százalékos többsége a kilépésre, az országos átlagon belül a Munkáspárt támogatóinak 60 százaléka viszont a bennmaradásra szavazott.
Jeremy Corbyn, a Munkáspárt vezetője kedd este a BBC televíziónak az újabb népszavazás lehetőségéről szólva úgy fogalmazott: "még nem mondtuk, hogy lesz-e bármi (ilyesmi), azt mondtuk, hogy minden lehetőséget fontolóra kell vennünk, ha és amikor a kormány vagy a (Brexit)-tárgyalások összeomlanak".
Corbyn, aki szerdán tartja a Labour-kongresszus záróbeszédét, nem volt hajlandó válaszolni arra a kérdésre, hogy újabb népszavazás esetén hogyan voksolna, mivel szerinte jelenleg ez egy "feltételezésekre épülő kérdés".
Theresa May miniszterelnök, aki kedden az ENSZ Közgyűlésének 73. ülésszakára utazott New Yorkba, az őt kísérő brit újságíróknak a repülőgépen kijelentette: nem lehetséges újabb népszavazást tartani a brit EU-tagságról, mivel a 2016-os referendum már döntött erről a kérdésről. May hozzátette: az új parlamenti választások kiírása sem szolgálná Nagy-Britannia érdekeit, mivel a kormány jelenleg egy jó Brexit-megállapodás elérésén dolgozik. A brit kormányfő megismételte ugyanakkor azt a már többször hangoztatott nézetét is, hogy egy esetleges rossz megállapodásnál az is jobb, ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül lép ki az EU-ból.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.