Jelentősen csökkentek az autóeladások az EU-ban
2022. július 15. 10:31

A gyártókat továbbra is az alkatrészhiány hátráltatja, melynek következtében júniusban mindössze 886 510 autót tudtak értékesíteni.
Az év első hat hónapjában az Európai Unióban az autóeladások 14 százalékkal 4,6 millió darabra csökkentek.
Piaci részesedések tekintetében a Volkswagen vezeti a rangsort 24,1 százalékkal, míg a második helyen a Stellantis zárt 19,4 százalékkal – mindkét konszern jelentős visszaesést könyvelhetett el.
Ezzel szemben a Hyundai és a Kia részesedése az eladások révén 12,6 százalékra nőtt.
Úgy vagyunk az újságírással, mint a hivatásos zenészek: fellépünk naponta a „kőszínházban", elegáns ruhában a hűséges, bérletes közönségünk előtt, vagyis eljuttatjuk a postaládákba, árushelyekre nyomtatott napilapként a fizetős Új Szót. És mondhatjuk azt, hogy kiállunk a mélyen tisztelt publikum elé a korzón is, kicsit könnyedebben szórakoztatjuk, elgondolkodtatjuk a közönséget, érzelmeket kiváltva az erre járó tömegből. Ez az előadás pontosan olyan szenvedélyes, mint a kőszínházi fellépés, ugyanúgy sok munkával jár, mégis ingyenes. Ha tetszett, hálásan fogadjuk adományát, amit a jelképes hegedűtokba helyezhet. Eddigi felajánlásait is szívből köszönjük az új hangszerekhez, a zenekar bővítéséhez, a repertoár kiszélesítéséhez: az ujszo.com naprakész működtetéséhez.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.