Japán is szankciókkal sújtja Oroszországot

Kisida Fumio

Japán is szankciókkal sújtja Oroszországot az ukrajnai válság kiéleződésében játszott szerepe miatt – jelentette be szerdán Kisida Fumio japán miniszterelnök.

A japán kormányfő Ukrajna szuverenitásának és a nemzetközi jog elfogadhatatlan megsértésének nevezte Moszkva lépését.

Nyugati országok kedden újabb szankciókat fogadtak el orosz bankokkal és elitekkel szemben annak nyomán, hogy, hogy Oroszország úgy döntött: elismeri a délkelet-ukrajnai „Donyecki Népköztársaságot” és „Luhanszki Népköztársaságot” és „békefenntartókat” küld a szakadárok területeire.

Kisida tájékoztatása szerint a távol-keleti szigetország büntetőintézkedései egyebek között tiltják orosz kötvények kibocsátását Japánban, zárolják egyes orosz állampolgárok vagyonát, illetve megtiltják számukra a beutazást.

„Oroszország cselekményei nyíltan sértik Ukrajna szuverenitását és szembemennek a nemzetközi joggal. Ismételten bíráljuk ezeket az intézkedéseket és határozottan sürgetjük Oroszországot, hogy térjen vissza a tárgyalóasztalhoz” – húzta alá a japán miniszterelnök.

„A helyzet továbbra is elég feszült, de szorosan nyomon fogjuk követni a fejleményeket” – mondta Kisida, aki szerint a büntetőintézkedések részleteit a következő napokban dolgozzák ki.

A japán kormányfő egyben arról biztosított mindenkit, hogy az ország elegendő olaj- és cseppfolyósított gáztartalékokkal rendelkezik, így az energiahordozók ellátása rövid távon nem kerül veszélybe. Amennyiben az olajárak tovább növekednének, a japán kormány fontolóra vesz majd minden lehetséges intézkedést, hogy csökkentse ennek hatását a vállalatokra és háztartásokra – tette hozzá.

Mint mondta, Japán szorosan egyeztet a világ legfejlettebb iparosodott országait tömörítő G7-csoporttal, illetve a nemzetközi közösséggel. „Amennyiben a helyzet rosszabbodna, haladéktalanul további lépéseket teszünk” – fűzte hozzá.

Energetikai szükségletei egy részét Japán orosz forrásból fedezi. 2021-ben a hőerőművekben használt szén több mint 12 százalékát Oroszországtól vásárolta, csakúgy, mint a cseppfolyósított gáz tizedét. Ugyanakkor Tokió és Moszkva viszonyát határviták terhelik egyes szigetek hovatartozása miatt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?