Bejrút/Jeruzsálem. A Szíriával való tárgyalások azt jelentenék, hogy Izraelnek végül le kellene mondania az általa 1967-ben megszállt Golán-fennsíkról – jelentette ki tegnap Ariel Saron izraeli miniszterelnök. Saron a törvényhozás külügyi és védelmi bizottságának ülésén vetette fel ezt a kérdést.
Az izraeli kormány humanitárius okokból elrendelte a Ciszjordániát Izraeltől elválasztó biztonsági kerítés útvonalának felülvizsgálatát – közölte tegnap egy vezető izraeli kormányzati tisztségviselő. Az indoklás szerint az útvonal módosításának célja az, hogy enyhítsen a kerítés felhúzásának a palesztinokat sújtó negatív következményein. A névtelenséget kérő izraeli illetékes szerint a kormány bizottságokat kért fel annak tanulmányozására, hogy milyen lehetőségek vannak a betonkerítés vonalának megváltoztatására és a palesztinok átkelésének könnyítésére. A fal ugyanis súlyosan korlátozza palesztinok tízezreinek életét, mivel elvágja őket földjükől, munkahelyüktől, kórházaktól és iskoláktól.
A Hamász mintegy ezer híve fejezte ki hétfőn Gázában rokonszenvét Ahmed Jaszin sejkkel, a szélsőséges palesztin szervezet szellemi vezetőjével, akit az izraeliek likvidálással fenyegettek meg. „Visszautasítunk minden tűzszünetet az ellenséggel, ha nem vállal kötelezettséget arra, hogy véget vet a megszállásnak, a gyarmatosításnak és az agressziónak” – mondta otthonában Jaszin a sajtónak. Megismételte, hogy az izraeli fenyegetés nem kelt benne félelmet. Izrael leplezetlen halálos fenyegetést intézett a múlt szerdai erezi öngyilkos robbantást vállaló Hamász szellemi vezetőjéhez. „Jaszin sejk halálra van ítélve, s jobban teszi, ha elrejtőzik mélyen a föld alá. De meg fogjuk őt találni az alagutakban, és likvidálni fogjuk őt” – mondta Zeév Boim, a védelmi miniszter helyettese a múlt csütörtökön
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.