Huszonháromra nőtt az áldozatok száma

<p>Tunisz. Huszonháromra nőtt a tuniszi Bardo Múzeum elleni szerdai merénylet áldozatainak száma, a halottak között 20 külföldi turista van, a két megölt támadó tunéziai volt, egyikük ismert volt a helyi titkosszolgálatok előtt. A rendőrség tegnap 9 gyanúsítottat hallgatott ki a terrorakció kapcsán.</p>

MTI-ÖSSZEFOGLALÓ

A két megölt támadót tegnap már azonosították. Jaszin Abidi és Hátem Hasnávi nevük alapján vélhetően tunéziaiak voltak. Egyikük már ismert volt a helyi titkosszolgálatok előtt – közölte Habíb Eszid tunéziai kormányfő. Az Iszlám Állam terrorszervezet tegnap vállalta a tuniszi merénylet elkövetését. Az internetre feltett hangfelvételében dicsőíti a két lelőtt tettest, akit „az Iszlám Állam lovagjainak” nevezett, a támadást pedig „áldott inváziónak” minősítette „a hitetlenek egyik odúja ellen a muszlim Tunéziában”. A hatóságok szerint a támadóknak további két vagy három bűntársa volt, őket még keresik. A támadásban legalább 47-en megsebesültek. Két spanyol turistát tegnap élve találtak meg a múzeum épületében a spanyol kormány bejelentése szerint. A pár elbújt az épületben, és egész éjszaka nem jött elő a rejtekhelyről. A két túlélő egyike egy négy hónapos terhes nő. José Manuel García Margallo külügyminiszter elmondta, a két spanyol halálos áldozat szintén egy pár volt, akik 50. házassági évfordulójukat ünnepelték Tunéziában, és ez volt az első alkalom életükben, hogy külföldre utaztak. Tuniszban tegnap a biztonsági erők őrizték a főbb közlekedési útvonalakat, míg a Bardo Múzeumot szögesdrót kerítéssel vonták körbe. A tunéziai kulturális minisztérium ugyanakkor közölte, ma már újra kinyit a múzeum.

„Tunézia rendkívüli körülmények közé került, a terrorakciók áthelyeződtek a hegyekből a városokba” – mondta Bédzsi Káid esz-Szebszi államfő. Az elnöki hivatal azt is bejelentette, hogy katonaságot vezényelnek ki a nagyobb városokba a biztonság fokozása céljából. A Bardo Múzeum megtámadása több mint egy évtizede a legsúlyosabb merénylet volt az észak-afrikai országban, amely négy évvel az autokrata rendszer megdöntése után befejezte az átmenetet a demokráciába.

Tunézia a 2011-es januári forradalom óta iszlamista terroristákkal küzd, akik az Iszlám Állam és az al-Kaida terrorszervezet szövetségesei. Szíriában és Irakban mintegy 3000 tunéziai harcol az Iszlám Állam oldalán. A szerdai merénylet súlyos csapást jelent Tunézia erőfeszítéseire, hogy fellendítse idegenforgalmát, amely a forradalom előtt kimagasló bevételeket hozott. A tunéziai terroristák eddig főként rendőröket és katonákat vettek célba, turistalátványosságokat évek óta nem, viszont 2012-ben megtámadták az amerikai nagykövetséget.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?