Hillary Clinton megtartotta első nagy választási beszédét

New York |

<p>Megtartotta szombaton első nagyszabású választási beszédét New Yorkban Hillary Clinton, aki a Demokrata Párt elnökjelöltségéért küzd a 2016-ban esedékes amerikai elnökválasztásra.</p>

A 67 éves volt külügyminiszter és egykori first lady több ezer ujjongó híve, köztük férje - Bill Clinton volt amerikai elnök - és lánya, Chelsea előtt a New York-i Roosevelt Island szigeten kijelentette, hogy a középosztályért akar küzdeni. "Amerika nem lehet sikeres, ha ti nem lesztek sikeresek. Ezért pályázom meg az Amerikai Egyesült Államok elnökségét" - kiáltotta az őt ünneplő tömeg felé.

Kampánybeszédének középpontjába a gazdaságot és az esélyegyenlőséget állítatta. Többször megismételte, hogy a gazdaságnak minden amerikait kell szolgálnia, nem csak a gazdagokat. Republikánus ellenfeleinek azt vetette szemükre, hogy vissza akarják tekerni az óra mutatóit, és olyan politikát akarnak folytatni, amely csak a vállalkozóknak és gazdagoknak kedvez. Választási győzelme esetére igazságos adóreformot, az infrastruktúra javítását, az óvodai helyek bővítését és mindenki számára hozzáférhető tanulási lehetőségeket ígért. Emellett síkraszállt az azonos nemű párok megkülönböztetése ellen és a bevándorlási törvény reformja mellett, amely lehetővé tenné az amerikai állampolgárság megadását a törvénytisztelő illegális bevándorlók számára. Megígérte, hogy elnökként Amerikát "a 21. század tiszta energiáinak szuperhatalmává" teszi.

Külpolitikai kérdésekre Clinton csak érintőlegesen tért ki. Az Egyesült Államokat fenyegető országok között Oroszországot, Észak-Koreát és Iránt nevezte meg, hozzátéve, hogy hazája képes ezzel a fenyegetéssel megküzdeni, és olyan új hatalmak felemelkedésével is lépést tud tartani, mint Kína. "Lehet, hogy nem én leszek a legfiatalabb jelölt, de én leszek a legfiatalabb női elnök az Egyesült Államok történetében" - tréfálkozott Clinton, aki megválasztása esetén az első nő lenne országa élén.

Hillary Clinton két hónapja tájékoztatta a sajtót arról, hogy indulni kíván pártjának elnökjelöltségéért. Eddigi kampánya azonban csak kisebb csoportokkal történő találkozásokra szorítkozott. Ellentétben a 2008-as elnökválasztással, amelyben Barack Obama jelenlegi elnökkel szemben elveszítette az elnökjelöltségért folytatott küzdelmet, pártjában most nincs olyan ellenfele, aki veszélyes lehetne számára. Felmérések szerint utcahosszal vezet a második helyen álló Bernie Sandersszel szemben, de jelenleg bármelyik republikánus ellenfelét is legyőzné egy elnökválasztáson, beleértve Jeb Bush volt floridai kormányzót (George Bush volt elnök fiát és George W. Bush szintén volt elnök fivérét) - aki hivatalosan csak hétfőn kapcsolódik be a választási küzdelembe.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?