Él a 112-es segélyhívó

Brüsszel. Bulgária kivételével az Európai Unió valamennyi tagországában él már a 112-es segélyhívó telefonszám, bár sok EU-polgár nem tud erről a lehetőségről – közölte az illetékes uniós biztos. Viviane Reding, az Európai Bizottság távközlési ügyekben illetékes tagja ezért a nemzeti kormányokat tette felelőssé.

Brüsszel. Bulgária kivételével az Európai Unió valamennyi tagországában él már a 112-es segélyhívó telefonszám, bár sok EU-polgár nem tud erről a lehetőségről – közölte az illetékes uniós biztos. Viviane Reding, az Európai Bizottság távközlési ügyekben illetékes tagja ezért a nemzeti kormányokat tette felelőssé. Egy friss felmérés adatai szerint a 490 milliós lélekszámú Európai Unióban csak minden ötödik polgár (22 százalék) tud arról, hogy a 112-es hívószám bárhol tárcsázható, kivéve Bulgáriát, ahol csak Szófiában és vonzáskörzetében él ez a szám. A megkérdezettek 41 százaléka azt tudja, hogy hazájában bármikor tárcsázható a 112-es segélyhívó szám.

Hat EU-tagállamban – Olaszország, Litvánia, Hollandia, Lengyelország, Szlovákia, Románia – egyelőre még nem tudták megoldani, hogy a mobiltelefonokról is lehessen hívni a 112-t. Az EU-ban 1991-ben bevezetett 112-es hívószám nem helyettesíti a nemzeti segélyhívó számokat. Ez egy kiegészítő szám, amelynek létrehozásával az volt a cél, hogy a külföldre utazók tudjanak róla és szükség esetén használják. A szolgáltatást több nyelvűnek tervezték, ám mindössze 17 EU-tagállamban képesek a segélyhívást fogadók anyanyelvükön kívül más nyelven – általában angolul – beszélni. Az Európai Bizottság se mutat igazán példát, mivel internetes tájékoztató oldala egyelőre csak angol nyelven érhető el, bár azt ígérik, ez rövidesen megváltozik.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?