<p>A gazdasági-pénzügyi válság világossá tette, hogy a munkaerőpiac kiegyensúlyozott működtetése csak az unió partnerországainak válságkezelő programjainak egyeztetése alapján lehetséges.</p>
Együttműködnek a magyar-szlovák munkaügyi szervezetek (frissítve: 17.05)
Ezt Herczog László magyar szociális és munkaügyi miniszter mondta Miskolcon kedden, a Magyarország-Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program nyitó konferenciáján.
A szaktárca vezetője úgy fogalmazott: a határokon átnyúló munkaügyi együttműködés sikere a határmenti régiók kooperációján, a munkaadók és munkavállalók hatékony együttműködésén is múlik. Mint mondta, "közös hajóban evezünk".
Herczog László emlékeztetett a magyar és a szlovák miniszterelnök szeptemberi szécsényi látogatásán elfogadott dokumentumokra, amelyek egyebek mellett munkaügyi együttműködésről, a határmenti régiók munkanélküliségének közös csökkenéséről is szólnak.
Az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ egy évvel ezelőtt hat szlovák munkaügyi hivatallal együttműködési megállapodásban rögzítette a határmenti térségek gazdaságának, gazdasági kapcsolatainak fejlesztését, a foglalkoztatási feladatok megoldásának elősegítését, ezért nyújtottak be és nyertek közös uniós pályázatot - ismertette Szabó József a regionális munkaügyi központ főigazgatója.
A Magyarország-Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program elsősorban együttműködést, együttgondolkodást, munkaerőpiaci kezdeményezéseket indikál a két ország szervezetei között. Egyelőre két határmenti megyében - Borsod-Abaúj-Zemplén megyében és Kassa térségében - valósulhat meg a projekt - mondta a főigazgatója, megjegyezve: a program egy nemzetközi, többszereplős foglalkoztatási paktum létrehozásáról is szól.
Részletekről elhangzott: a határ mentén kiépítenek egy információs adatbázist, amely megfelelő adatokat szolgáltat a két ország adott területének munkaerőpiacáról, munkaerőkínálati-keresleti oldaláról, munkaerőpiaci kezdeményezésekről, programokról, rendezvényekről.
A határ mindkét oldalán 6-6 információs pont is létesül, az Észak-magyarországi Regionális Képző Központ (ÉRÁK) pedig egy mobil, internetes hozzáférést biztosító, álláskeresést, önéletrajzírást, képzési lehetőségeket, pályaorientációt segítő tanácsadást nyújtó autóbusszal segíti a határmentén élők munkába helyezését.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.