Egy másik európai ország is csökkenti az üzemanyag árát
2022. május 20. 15:02

A Die Zeit lap szerint Németországban júniusban, júliusban és augusztusban a regionális busz- és vonatjáratokra kilenc euróért lehet majd havi jegyet váltani. Ezeket az intézkedéseket a kormány finanszírozza, amely 2,5 milliárd eurót különített el. A javaslatot pénteken még a német parlament felsőházának is jóvá kell hagynia.
A kormány csomagja a benzin és a gázolaj árának ideiglenes adókedvezményekkel történő csökkentését is tartalmazza.
Az intézkedések célja, hogy az üzemanyagárak visszatérjenek a válság előtti szintre. Ezek az értékek azután kezdtek meredeken emelkedni, hogy Oroszország februárban támadást indított Ukrajna ellen – írja a DPA.
Úgy vagyunk az újságírással, mint a hivatásos zenészek: fellépünk naponta a „kőszínházban", elegáns ruhában a hűséges, bérletes közönségünk előtt, vagyis eljuttatjuk a postaládákba, árushelyekre nyomtatott napilapként a fizetős Új Szót. És mondhatjuk azt, hogy kiállunk a mélyen tisztelt publikum elé a korzón is, kicsit könnyedebben szórakoztatjuk, elgondolkodtatjuk a közönséget, érzelmeket kiváltva az erre járó tömegből. Ez az előadás pontosan olyan szenvedélyes, mint a kőszínházi fellépés, ugyanúgy sok munkával jár, mégis ingyenes. Ha tetszett, hálásan fogadjuk adományát, amit a jelképes hegedűtokba helyezhet. Eddigi felajánlásait is szívből köszönjük az új hangszerekhez, a zenekar bővítéséhez, a repertoár kiszélesítéséhez: az ujszo.com naprakész működtetéséhez.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.