Cáfolta a Vatikán, hogy közvetíteni kíván Washington és Phenjan között

Vatikán |

<p>Cáfolta hétfőn Greg Burke szentszéki szóvivő a La Repubblica arról szóló jelentését, hogy az atomleszereléssel foglalkozó november 10-11-i vatikáni nemzetközi találkozó az észak-koreai válság rendezésére tett erőfeszítése Ferenc pápának Washington és Phenjan között.</p>

Az olasz napilap hétfőn arról írt, hogy a Vatikán közvetíteni kíván az Egyesült Államok és Észak-Korea között az észak-koreai válságot illetően. Az újság azt állította, hogy a vatikáni közvetítői szerepet az atomleszereléssel foglalkozó november 10-11-i nemzetközi találkozóra időzítik.

A vatikáni szóvivő azonban tagadta az erről szóló értesüléseket, amikor a Vatikán részleteket közölt az említett találkozóval kapcsolatosan, ugyanakkor jelezte, hogy a konferencia része a nukleáris fegyvermentes világ megteremtésére tett vatikáni erőfeszítéseknek. 

Ferenc pápa hétfőn meglátogatta a konferencia szervezésével foglalkozó hivatal alkalmazottait, és arra figyelmeztetett: az "emberiség az öngyilkosságot kockáztatja" a nukleáris fegyverekkel - közölte a Vatikáni Rádióval Flaminia Giovanelli, e hivatal titkárhelyettese.

A szimpózium a "Kilátások egy nukleáris fegyverektől mentes világra és az átfogó leszerelésért" címet fogja viselni, a Szentszéket pedig Pietro Parolin bíboros, szentszéki államtitkár és Paul Richard Gallagher érsek, a vatikáni államközi kapcsolatok titkára fogja többek között képviselni.

Az ENSZ-t Nakamicu Izumi, a világszervezet leszerelési ügyekért felelős főtitkárhelyettese fogja képviselni. Az eseményen részt vesz még többek között Paolo Cotta-Ramusino, a szintén Nobel-békedíjas Pugwash szervezet főtitkára, valamint Beatrice Fihn, az idén Nobel-békedíjjal kitüntetett Nukleáris Fegyverek Megsemmisítéséért Küzdő Nemzetközi Mozgalom (ICAN) vezetője.

A konferencián olyan Nobel-békedíjasok képviseltetik magukat, mint Muhammad Junusz bangladesi közgazdász, Mairead Corrigan Maguire északír békeaktivista, Jody Williams amerikai politikai aktivista, Adolfo Pérez Esquivel argentin emberi jogi aktivista és Mohamed el-Barádei egyiptomi jogtudós, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség volt főigazgatója. A találkozón felszólal a Nagaszakiban ledobott atombomba egyik túlélője, Vada Maszako aktivista is.

A katolikus egyházfő korábban mind Washingtont, mind Phenjant arra kérte, hogy lépjen vissza a háború küszöbétől és fogadja el a mások által tett ajánlatokat a közvetítésre vonatkozóan.

Ferenc pápa a nukleáris lefegyverzést egy morális és humanitárius szükségnek tartja. Az ENSZ New York-i székházában 2015-ben tett kijelentésében pedig úgy fogalmazott: "sürgető szükség van a nukleáris fegyverek teljes betiltására".

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?