Az Európai Uniónak (EU) azon kell dolgoznia, hogy jobban bevonja a polgárokat az Európa jövőjéről szóló konferenciába (CoFoE). Törekedni kell arra, hogy hallathassák a hangjukat a marginalizálódott csoportok, az unióval egyet nem értők, vagy azok, akik a kilépést szorgalmazzák. Fontos, hogy a nők és az idősek hangja is jobban hallatsszon – tájékoztatta a TASR hírügynökséget a külügyminisztérium.
Az EU az unióval egyet nem értők et is bevonná az Európa jövőjéről szóló konferenciába
A külügyminisztérium szerint a polgárok állnak a konferencia középpontjában, és „Európa minden szegletéből” megszólalnak. „Lehetséges, hogy ez a platform a jövőben, a CoFoE után is állandó része marad az uniós döntéshozatali folyamatnak" – fogalmazott a tárca, és hozzátette, minden észrevételt szívesen fogadnak, az unió vezetői számára minden visszajelzés fontos.
A minisztérium szerint a CoFoE másik pozitív hozadéka az , hogy a nyugat-balkáni országokat is bevonják a megbeszélésekbe és a konferencia plenáris üléseibe. „Ez egyértelmű jelzés szomszédainknak arról, hogy a jövőnk közös" – szögezte le a minisztérium.
A CoFoE 2022 tavaszáig várja az észrevételeket és az ötleteket, amelyekből konkrét ajánlások születhetnek az Európai Unió reformjára vonatkozóan. A konferencia hivatalos honlapján, a futureu.europa.eu címen bárki regisztrálhat, és kifejtheti véleményét vagy megírhatja észrevételeit az EU működésével kapcsolatban. A konferenciát az Európai Parlament, az Európai Tanács és az Európai Bizottság támogatja.
A polgári platformok résztvevői az unió 27 tagállamából érkeztek, tükrözve az EU demográfiai és társadalmi sokszínűségét. A résztvevők legalább harmada 25 évnél fiatalabb.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.