<p>Egy amerikai cég vizsgálatai szerint Kínában a hadsereg ellenőrzi az internetes kalózkodás egy részét, és hackereik összesen több száz terabájtnyi információt loptak le legalább 141 intézménytől.</p>
Amerikai vizsgálat szerint Kínában a hadsereg ellenőrzi az internetes kalózkodás egy részét
Washington/Peking |
Az internetbiztonság területén az amerikai kormánynak is tanácsokat adó Mandiant cég azt is kiderítette, hogy a hadsereg felügyelte csoport - amelynek neve APT1 - Sanghaj egyik külvárosi irodaépületében rendezte be központját. A cég több száz vizsgálatot végzett az utóbbi három évben, és általános megállapításai közé tartozik, hogy az amerikai újságok, kormányszervek és vállalatok adatait eltulajdonító szervezetek többnyire Kínából dolgoznak, ráadásul a kormány is tud arról, hogy milyen tevékenységet folytatnak. A Mandiant szerint a hadsereg 61398-as számú egységének sanghaji épületében 2006 óta tevékenykedő APT1 például közvetlen támogatást is kap a kormánytól. A kínai külügyminisztérium egyik szóvivője - kérdésre válaszolva - alaptalannak minősítette a jelentést, és úgy vélte, a Mandiant felelőtlenül és szakmaiatlanul járt el annak összeállításakor. Hangoztatta, hogy Kína maga is komoly áldozata a kibertámadásoknak, köztük olyanoknak is, amelyek az Egyesült Államokból érik. A témához a kínai interneten fűzött névtelen kommentárok közül sok úgy ítélte meg, a jelentés közzététele amerikai ürügy arra, hogy Washington még nagyobb mértékű korlátozásokkal próbálja lassítani a kínai technológiai fejlődést.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.