A The New York Times Kerry mellé állt

Washington. Amerikai politológusok különböző tényezőkre felépített hét választási szimulációból hatban George W. Bush hivatalban lévő elnököt hozták ki győztesnek a november 2-i elnökválasztásra. A hét variációból mindössze egy valószínűsíti John Kerry demokrata elnökjelölt hajszálnyi többséggel várható győzelmét.

Washington. Amerikai politológusok különböző tényezőkre felépített hét választási szimulációból hatban George W. Bush hivatalban lévő elnököt hozták ki győztesnek a november 2-i elnökválasztásra. A hét variációból mindössze egy valószínűsíti John Kerry demokrata elnökjelölt hajszálnyi többséggel várható győzelmét. A hat másik választási szimuláció előrejelzése szerint Bush a szavazatok 53,8 százalékával szerzi meg második mandátumát a november első keddjén esedékes elnökválasztási csatában. Az APSA (amerikai politológusok szövetsége) hét végi bejelentése szerint a politikatudomány kilenc neves, pártelfogultságtól mentes képviselője különböző kritériumok és számítási módszerek, történelmi, gazdasági és közvélemény-kutatási adatok összevetése, valamint a mindenkori hivatalban lévő elnök helyzeti előnyének beszámítása alapján jutott a fenti eredményre.

Időközben John Kerry amerikai demokrata párti elnökjelölt mögé állt vasárnapi szerkesztőségi cikkében a The New York Times, úgy vélekedve, hogy képességeivel Kerry „nagy főnökké” válhat.

„Nagyra értékeljük, amit eddig láttunk tőle”, s „nagy tudása és világos gondolkodása mély benyomást tettek ránk” – olvasható a lap internetes oldalán. A cikk szerint a demokrata párti jelöltnek megvan az a jó tulajdonsága, hogy a körülmények változása esetén kész felülvizsgálni döntéseit. Mindenekelőtt pedig szilárd erkölcsi tartás jellemzi. erry vetélytársának, George Bushnak az elnöki működését ezzel szemben „katasztrofálisnak” ítéli a New York-i lap. Bush távozására szólít fel, miután hosszan sorolja kifogásait vele szemben, kezdve az iraki háborúval, a gazdagoknak kedvező adócsökkentéseken át az állampolgári szabadságjogok tiszteletben tartásának hiányosságaiig és általában a dolgok siralmas irányításáig. Az újság végezetül sajnálattal szól arról, hogy Bush „a radikális jobboldal felé orientálta kormányzatát”. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?