<p> Az Indiában néhány évvel ezelőtt csoportosan megerőszakolt lány egyik támadója azt mondta, hogy a lány nem halt volna meg később, ha nem próbál ellenkezni - olvasható az AP amerikai hírügynökség jelentésében, amely egy bemutatásra váró tv-dokumentumfilmet ismertet.</p>
A megerőszakolt indiai diáklányt hibáztatta egyik támadója
A 23 éves orvostanhallgató lányt 2012 decemberében erőszakolta meg és bántalmazta egy banda Újdelhiben egy autóbuszon. A fiatal nő később belehalt sérüléseibe. A támadásban Mukes Szingh, a busz vezetője is részt vett, és a filmben beszámol a történtekről. Szerinte a lánynak tiltakozás helyett csendben kellett volna maradnia, s tűrnie, hogy megerőszakolják. "Akkor egyszerűen elengedték volna, miután végeztek" - mondta Szingh.
Hozzátette, hogy "egy lány sokkal inkább felelős a nemi erőszakét, mint egy fiú". "Egy tisztességes lány nem kószál az utcán este 9 órakor. (...) A lányoknak a házimunka és a háztartás való, nem az, hogy a diszkókat és bárokat járják illetlen ruhákban" - fogalmazott a férfi, aki az interjúban azt sugallta, hogy meg akarták leckéztetni a nőt és barátját, ráébreszteni őket, hogy (a lányoknak) nem való este későig kimaradni.
A lányt hatan erőszakolták meg, miután 28 éves barátját, majd őt is brutálisan összeverték egy vasrúddal. A fiatalok moziból hazafelé menet szálltak fel az egyébként szolgálaton kívüli, majdnem üres iskolabuszra, miután a sofőr felajánlotta nekik, hogy elviszi őket egy-egy normális menetjegy áráért. Az áldozatot a nemi erőszak és bántalmazás után kidobták a mozgó járműből.
Az üggyel kapcsolatban Szinghet és három másik férfit halálra ítéltek, ezt azonban még a legfelsőbb bíróságnak is jóvá kell hagynia. Egy fiatalkorú bűntársukat a bíróság háromévi börtönre ítélte, a hatodik vádlott már korábban öngyilkosságot követett el cellájában.
A férfi ezzel kapcsolatban elmondta, hogy szerinte a halálbüntetés lehetősége még inkább veszélybe fogja sodorni a nőket. "Ha ezentúl megerőszakolnak egy lányt, nem fogják elengedni, mint mi. Meg is fogják ölni" - figyelmeztetett Szingh.
Az ügy óriási felháborodást váltott ki a dél-ázsiai országban, és nagy nemzetközi visszhangot is keltett. Az eset miatt országszerte tömegtüntetések kezdődtek, amelyek hatására szigorították a nemi erőszak büntetésére vonatkozó jogszabályokat. Az interjú a Leslee Udwin brit filmes által készített, "India lánya" című dokumentumfilmben lesz látható, amelyet március 8-án, a Nemzetközi Nőnapon mutatnak be.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.