Miközben a szlovák bortermelők a Tokaji márkanevet szerezték meg magukénak addig a portugálok is hasonlóan cselekszenek saját védelmükben, az ottani gazdák ugyanis egyre hevesebben tiltakoznak amiatt, hogy Kékoportót Magyarországon is palackoznak.
A Kékoportó a portugáloké
Most, hogy Magyarország az Európai Unió tagja lett, Portugália egyre hevesebben tiltakozik a meghatározott termelőhelyre, Portóra utaló Oportó elnevezés használata ellen.
A magyar pincészetek elméletileg nem használhatják a Kékoportó nevet, de adtak egy év moratóriumot - nyilatkozta Debreceni Mónika az egyik neves villányi pincészet vezérigazgatója. Mind a Kékoportót, mind a Portugieser nevet, ami ezentúl használatban lesz, feltüntetjük. A 2004-es évjáratú Villányi Portuguiser, alatta kis betűvel, Kékoportó megnevezés fog szerepelni, majd a következő évjárattól a Kékoportó nevet elhagyjuk. Nyugodt lélekkel elfogadhatjuk ezt a döntést, ha mondhatok ilyet, mivel a kékoportó szőlő nem is portugál eredetű. A portói bor egy édes vörösbor, a portugáliai portói bor egész más súlyt képvisel a világpiacon, így ebben az esetben a portugálok kapták meg.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.