A kormányhivatal elítélte, hogy a választási kampány keretében állami alkalmazottakat támadnak, és visszautasítja a Smer és Tomáš Taraba frakció nélküli képviselő által terjesztett összeesküvés-elméleteket. A hivatal Robert Ficónak, a Smer elnökének kijelentéseire reagált, aki azt állítja, hogy állami hivatalnokok és civil szervezetek vettek részt egy brüsszeli találkozón és ott hibrid hadviseléssel vádolták a szlovákiai ellenzéket.
Visszautasítja a kormány a támadásokat és a Smer összeesküvés-elméleteit
„Egy klasszikus brüsszeli munkalátogatásról volt szó, az Európai Bizottság szlovákiai kirendeltségének meghívására állami intézmények alkalmazottai és civil szervezetek képviselői vettek rajta részt. Teljesen legitim dolog, hogy az állami hivatalok a hibrid fenyegetésekkel és a velük szembeni védekezéssel foglalkoznak, hiszen számos állam külföldi beavatkozásoknak van kitéve, főleg a parlamenti választást megelőző időszakban. És az is teljesen legitim eljárás, hogy a küldöttség európai uniós és NATO-beli partnereinkkel tárgyal” – közölte a kormányhivatal, és elítélte, hogy szakértőket és állami alkalmazottakat próbálnak belerángatni a választási kampányba. Különféle listák közlésével és összeesküvés-elméletek terjesztésével szakértőkből csinálnák céltáblát, így akarják őket megfélemlíteni – tette hozzá a hivatal.
Azt is leszögezte, Szlovákia sokáig elhanyagolta a hibrid fenyegetések elleni védekezést. „Az orosz támadás volt az ébresztő, amely háborút robbantott ki a szomszédságunkban. Bár Szlovákiára egyelőre nem támadtak rá orosz katonák, más módszerekkel harcolnak ellenünk – megkérdőjelezik a demokráciánkat, értékeinket, szövetségeseinket, bonyolult témákat használnak fel arra, hogy megosszák a társadalmat. Az állam köteles védekezni ez ellen, ehhez pedig szükség van a szövetségeseinkkel való együttműködésre” – hangsúlyozta a kormányhivatal.
A Smer szerdai sajtótájékoztatóján azt állította, hogy szlovák állami hivatalnokok és civil szervezetek arról tájékoztatták az EU és a NATO intézményeit, hogy az ellenzék hibrid fenyegetést jelent az országra nézve, és ha megnyeri a választást, Szlovákia kiléphet a NATO-ból, ezért a nemzetközi szervezetek beavatkozását kérték. A Smer szerint ez beavatkozás a választási kampányba. A párt magyarázatot vár a parlament ellenőrző bizottságaitól és rendkívüli ülés összehívását tervezi.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.