<p>A tizenöt tantárgy (matematika, fizika, kémia, biológia, természetrajz, szlovák nyelv és irodalom, honismeret, történelem, földrajz, polgári nevelés, etika, informatika, zenei nevelés, képzőművészeti nevelés és esztétika) digitalizált tananyaga a pedagógusok és a diákok számára egyaránt hozzáférhető lesz.</p>
Virtuálissá válik a tananyag
A szövegeken kívül hang- és videofelvételek, két- és háromdimenziós animációk, szimulációs gyakorlatok, nevelési játékok és fényképek alkotják majd a virtuális tananyagbázist. Azon iskolák, melyek nem rendelkeznek szélessávú internettel, az anyagokat DVD-lemezeken is megkapnák. Fibi Sándor, a dunaszerdahelyi Vámbéry Alapiskola igazgatója szerint a minisztérium elkésett ezzel a tervezettel. „A magyar iskolák tananyagainak digitalizálása a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének szervezésében már két és fél éve folyamatban van. A magyar iskolák pedagógusai vélhetőleg a jövőben is inkább ezt az adatbázist fogják használni” – állítja Fibi. Az iskolák számára ügyvivőket, gesztorokat szeretnének képezni azzal a céllal, hogy a pedagógusok minél könnyebben elsajátíthassák a szükséges szoftverek használatát (a minimum háromezer gesztorból az ország minden iskolájába jutna legalább egy). A 35 millió eurós projektet állami és uniós pénzekből kívánják finanszírozni. A pályázók május harmadikáig jelentkezhetnek. Az ötven hónapra szóló szerződést azzal a céggel kötik meg, amelyik a program kivitelezését a legalacsonyabb áron vállalja. (Veres István)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.