Budapest. Nyílt levelet küldött a Magyarok Világszövetsége az Európai Unió bővítési biztosának, amelyben kifogásolja Günter Verheugen beneši dekrétumokkal kapcsolatos „megengedő álláspontját“.
Verheugent bírálja az MVSZ
Budapest. Nyílt levelet küldött a Magyarok Világszövetsége az Európai Unió bővítési biztosának, amelyben kifogásolja Günter Verheugen beneši dekrétumokkal kapcsolatos „megengedő álláspontját“. Az MVSZ elvárja Verheugentől, hogy „szólítsa fel Csehországot és a Szlovák Köztársaságot a beneši dekrétumok haladéktalan hatályon kívül helyezésére“. A világszövetség vezetői szerint ugyanis „az újabb kori történelem mélypontjai - a nácizmus és a bolsevizmus borzalmai - ugyanazon jogelvből, a kollektív bűnösség elvéből fakadnak. Abból, hogy fajokat, etnikai csoportokat vagy szociális osztályokat bűnösnek, károsnak és megszüntetendőnek nyilvánítottak.“ Az aláírók szerint nem lehet záróvonalat tenni olyan diszkrimináció mögé, amelynek kiváltó oka nem szűnt meg, sőt újratermelődik. (ú)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.