Védekezik a kormány Bős ügyében

Pozsony. Az ellenzék szerint a kormánynak figyelembe kell vennie a bősiek akaratát. Megértők vagyunk, sajnáljuk, harcolunk, figyelembe vesszük a véleményüket, de jönnek a menekültek – védekezik a belügy.A vasárnapi bősi referendum után a kormányra rontott az ellenzék.

Pozsony. Az ellenzék szerint a kormánynak figyelembe kell vennie a bősiek akaratát. Megértők vagyunk, sajnáljuk, harcolunk, figyelembe vesszük a véleményüket, de jönnek a menekültek – védekezik a belügy.

A vasárnapi bősi referendum után a kormányra rontott az ellenzék. Az oppozíció szerint a kormányzatnak figyelembe kell vennie a helyiek népszavazásban kinyilvánított véleményét. Amit nem fog, mivel egyrészt Brüsszelben ígéretet tett 500, Ausztriában menekültstátuszt kért bevándorló átmeneti elszállásolására, az erről szóló szerződést pedig Robert Kaliňák belügyminiszter már alá is írta osztrák kollégájával.

„Diplomáciai háborút”

Az ellenzék egyöntetű véleménye szerint a kormánynak figyelembe kell vennie a népszavazás eredményét, és nem lenne szabad Bősre költöztetnie a menekülteket. A belügy másként értelmezi a figyelembe vételt: plusz biztonsági intézkedéseket akarnak hozni, ám a menedékkérők áttelepítéséről nem mondanak le.

A minisztérium ugyanakkor a korábbinál jóval körültekintőbben fogalmazott. Míg pár nappal ezelőtt Kaliňák nem értette, mi a bősiek baja, tegnapi közleményében a tárca azt írta: megérti a helyiek aggodalmait, majd azt ecsetelte, hogy a kormány „kemény diplomáciai háborút” vívott Brüsszellel a menekültkvóták miatt.

Vigyék a kaszárnyákba!

„A népszavazás eredménye erőt ad ahhoz, hogy garanciákat kérjenek, hiszen most már egy komoly mandátum van a kezükben a választóktól” – véli az MKP, a párt szerint van más hely is Szlovákiában, ahol el lehet helyezni 500 menedékkérőt. „A kormány nem kommunikált a polgárokkal, legfőképp Bős lakosaival aggályaik eloszlatása érdekében, és teljesen alábecsülte ezt a feladatot” – fogalmazott Bugár Béla, a Híd elnöke.

Az SaS javaslattal is előállt: a menekülteket költöztessék az üresen álló laktanyákba. A védelmi minisztérium reakciójában azt írta: a Ľubomír Galko által felsorolt katonai intézmények egyikében sem tudják – különböző okok miatt – elszállásolni a bevándorlókat. A Sieť szerint a belügy számára nem lehet kifogás, hogy már aláírták a szerződést az osztrák féllel, van máshol is hely – ha nem fogadják el a bősiek véleményét, ezzel a helyi népszavazás intézményét kérdőjelezik meg. A KDH szerint a bősi referendum eredményét – mint bármilyen mást is – el kellene fogadnia a kormánynak. A belügyminisztérium válaszában felelőtlennek nevezte az ellenzéki pártok hozzáállását. (MSz, TASR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?