<p>A 11 évvel ezelőtt elkövetett brutális ligetfalui gyilkosság vádlottja továbbra is szabadlábon marad, a holnap nyugdíjba vonuló bíró, Juraj M. nem adott ki elfogatóparancsot ellene. </p>
Szabadlábon marad a ligetfalui gyilkosság vádlottja, a bíró holnap nyugdíjba vonul
Pozsony |
A vádlott nem jelent meg a február 11-ei főtárgyaláson, mert állítólag kórházban kezelték. Most erről orvosi igazolást is küldött a bíróságnak. Az igazolást jegyzőkönyvbe vették, a bíró döntése szerint a vádlott szabadlábon védekezhet tovább. Holnaptól az egész ügyet egy másik bíró veszi át. Amennyiben a vádlott nem fog egyetérteni a bíró személyének változásával, az egész ügyet elölről kell tárgyalni, ami azt jelenti, hogy még évekig elhúzódhat. A vádlott betegségre hivatkozva már a januári tárgyaláson sem jelent meg. Az ügyet tárgyaló bíró szerint azután változott meg a vádlott hozzáállása, hogy a médiából értesült tervezett nyugdíjba vonulásáról. Addig rendszeresen járt a tárgyalásokra, januárban azonban már nem jelent meg, s egyszersmind visszavonta a hozzájárulását ahhoz is, hogy távollétében folytassanak tárgyalást az ügyében. "Ez gusztustalan. Játék az idővel" - nyilatkozta a meggyilkolt Michal Horecký apja, aki azt az információt is kétségbe vonta, hogy a vádlott Magyarországon pincéreskedik. A főbíró, Juraj M. ellen a főügyészség egyébként vádat emelt az igazságszolgáltatás akadályozása miatt. Juraj M. ellen több fegyelmi eljárás is folyik. Több széles körben ismert, évek óta húzódó ügyben is ő vezette a tárgyalást. Az ominózus eset több mint tíz éve, 2005 februárjában történt Ligetfalun. Martin J. a vád szerint apjával együtt rátámadt egy férfira, akivel korábban szóban vitatkoztak. Áldozatukat előbb ököllel ütötték, majd rugdosták, fejét a jeges földhöz verték. Martin J. apja ellen is eljárás indult, de ő időközben meghalt. Martin J.-nek egyébként már korábban is meggyűlt a baja a törvénnyel: még 2003-ban az egyik szórakozóhelyen törött pohárral kiszúrta egy férfi szemét, akinek előzetesen molesztálta a barátnőjét. A bíróság ezért a tettéért 2010 novemberében 22 000 euró kártérítés kifizetésére és két év szabadságvesztésre ítélte, utóbbi végrehajtásátását öt évre felfüggesztették. 2013 februárjában a bíróság úgy döntött, hogy Martin J.-re is vonatkozik az elnöki kegyelem.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.