<p>Orbán Viktor szerint a győzelem után, a munka megkezdése előtt sem mondhat mást, mint hogy "nehéz lesz". Az új miniszterelnök a Fidesz-KDNP szombati budapesti nagygyűlésén, a Kossuth téren azt mondta: "nem a tisztem, hanem a szívem hozott ide". A politikus hangsúlyozta, "nem babazsúrra" készülnek, hiszen nagy munka vár rájuk.</p>
Orbán: nehéz lesz, "nem babazsúrra készülünk" - összefoglaló a Fidesz-nagygyűlésről
A kormányfő beszéde elején úgy fogalmazott: van valami, ami minden posztnál fontosabb. "Itt, a Kossuth téren, önök előtt, előttetek egy vagyok azok közül, akik mindig hittek abban, hogy mi, magyarok képesek leszünk végérvényesen szakítani a kommunista múlttal és annak örökségével" - mondta, hozzátéve: mindig hittek abban, hogy képesek lesznek egy teljesen új rendszert létrehozni, amelyben a hazaszeretet az alkotmány első pontja.
"Egy vagyok azok közül, aki magyar, tehát nem keleti, nem nyugati, hanem magyar országot akart, amely a saját lábán áll, saját útját járja, és a saját tengelye körül forog" - közölte.
A kormányfő azért kérte, hogy ismét a Kossuth téren találkozzanak, mert ennek, a nyolc éve ezen a téren született közösségnek a hitéből, elszántságából szeretne erőt meríteni a következő évekre, tudja ugyanis, élete legnehezebb feladata előtt áll.
Mint fogalmazott, a győzelem után, a munka megkezdése előtt sem mondhat mást, mint hogy "nehéz lesz". Hangsúlyozta azonban, ha a Kossuth téri közösséget maga mellett és maga körül tudhatja, nincs az a nehéz munka, amelybe ne vágna bele örömmel.
A Kossuth tér jelképes helye a nemzet összetartozásának, szabadságának. Orbán Viktor szerint nem véletlenül vették körbe a teret azok, akik mindig is féltek a magyar nemzet egységét; be akarták zárni a "hely szellemét", féltek tőle, mert ez a szellem nem tűr hazugságot. "Mi elbontottuk a kordonokat. Újra és újra nekifeszültünk, hol kézzel, hol népszavazással, aztán végül, idén áprilisban a magyar választók forradalmával végérvényesen lebontottuk őket" - jelentette ki.
Azt mondta, 2002-ben még nem voltak elég erősek, 2006-ban még nem voltak elég okosak, hogy legyőzzék a hazugságot, a népbutítást, a spekulációt. Azonban "mostanra elég erősek és elég okosak lettünk, hogy az átmenet korszakát lezárjuk, és új irányba fordítsuk Magyarországot" - fogalmazott.
Most nagy munka vár ránk: az elmúlt nyolc évben "térdere roskadt hazánkat" talpra kell állítani és erős, tekintélyes országgá kell formálni - húzta alá.
"Nekünk való, testhez álló feladat, mert mi tudjuk, mi magyarok különbek vagyunk annál, mint amilyennek ma mutatjuk magunkat, ez csak egy csúf fertőzés, idegen nyavalya, a kommunizmussal és a megszállással behurcolt váltóláz, ami eltorzította az igazi alkatunkat" - fogalmazott azzal, hogy ebből gyorsabb lesz a kilábalás, mint ma sokan gondolnák.
Orbán Viktor szerint az új kormánynak azért kell dolgoznia, hogy mindenkinek jobb legyen Magyarországon élni, azoknak is, akik nem a Fideszre, vagy a KDNP-re szavaztak, vagy nem mentek el szavazni; de értük is felelősek, ők is a nemzethez tartoznak.
Azért is dolgozniuk kell - fűzte hozzá -, hogy minden jó szándékú ember megtalálhassa a helyét a nemzeti együttműködés rendszerében, de meg kell védeni ezt a rendszert a támadói és gyengítőitől is. "Dolgoznunk kell azért is, hogy aki egymásra uszította az embereket, aki visszaélve a hatalommal kárt okozott az országnak, az kapja meg méltó büntetését" - húzta alá a Fidesz elnöke.
A miniszterelnök a kormány megválasztása előtti gyors sikerének nevezte többek között, hogy gyökeresen megváltoztatták a választási rendszert, csökkentették a politikusok számát, kiköszörülték december 5-e csorbáját, és ezzel minden eddiginél nagyobb lépést tettek a "nemzet határon átívelő újraegyesítése felé".
Kiemelte: csattanós választ adtak mindenkinek, aki kétségbe vonta a nemzeti egység létrejöttét, hiszen a kettős állampolgárságot az új Ház képviselőinek több mint 97 százaléka szavazta meg. "Változnak az idők, hegednek a sebek, csillapodik a láz, gyógyul az ország" - vélekedett.
Orbán Viktor leszögezte: a gyors sikerek ne tévesszenek meg senkit, "nem babazsúrra" készülnek, hanem küzdelemre és munkára.
Ezzel kapcsolatban azt mondta: le kell győzni az elmúlt nyolc év szocialista örökségét, a munkanélküliséget, a korrupciót, az államadóságot, a szélsőségek, a bűnözés terjedését, a fiatalok kilátástalanságát, az idős emberek és a gyermekes családok kiszolgáltatottságát, az elszegényesedést.
A kormányfő aláhúzta: a magyarok nyugalmat, nyugodt, békés fejlődést akarnak. Erre a nemzeti egység lehetőséget ad - tette hozzá.
Orbán Viktor azt mondta: az a dolguk, hogy megteremtsenek egy olyan korszakot, amelyet később a történelemben "modern békeidőként jegyezhetnek fel". Ehhez - tette hozzá - szilárd gránittalapzatra van szüksége az országnak.
A kormányfő szerint az ő feladatuk az, hogy alapot építsenek falak nélkül, az elmúlt nyolc évben felhúzott falakat pedig porig fogják rombolni, és gránitalapot építenek a helyükre. Ennek alapjai a közös értékek, a munka, az otthon, a család, az egészség és a rend, ami pedig ezeket egybefogja, az a "tisztelet kultúrájára épülő nemzeti együttműködés rendszere".
Arra van szükség - folytatta -, hogy most minél több magyar hajtsa végre magában azt a gyökeres változást, amellyel végérvényesen a becsület, a haza, a szorgalom és a műveltség mellé állhat.
Az új kormányfő úgy fogalmazott: "azért jöttünk ma össze, hogy megerősítsük szövetségünket, és megerősítsük azt, amit négy éve mondtunk". Így hangzott: "én maradok, fent vagy lent, de mindig maradok, mert ez nem jutalom, hanem hűség kérdése. Engem mindig meg fogtok találni, a sikerben, a bajban, az örömben, a munkában, és én az elkövetkező négy évben is harcolni fogok veletek, értetek, a hazámért". Hajrá, Magyarország, hajrá, magyarok! - zárta szokásos fordulatával beszédét Orbán Viktor.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.