Olasz Attila aranyérmes, sikeres volt a Zoltek SE is

KÉZILABDA
Tét nélküli záró mérkőzésre került sor a kézilabda bajnokság rájátszásának 9-11. helyért folyó csatározásában. A Kőbánya-Spartacus esztergomi győzelme esetén sem előzhette meg a királyvárosiakat, míg a Békéscsaba már a forduló előtt búcsúzott az első osztálytól.

KÉZILABDA

Tét nélküli záró mérkőzésre került sor a kézilabda bajnokság rájátszásának 9-11. helyért folyó csatározásában. A Kőbánya-Spartacus esztergomi győzelme esetén sem előzhette meg a királyvárosiakat, míg a Békéscsaba már a forduló előtt búcsúzott az első osztálytól. Ennek ellenére az esztergomiakat fűtötte a bizonyítási vágy, és a szezon méltó befejezéséért hajtottak. Az első percek kiegyenlített játéka után a 20. percben 8:6-ra vezetett a hazai csapat, a félidő végére pedig háromra nőtt az esztergomiak előnye. A második félidő elején feljöttek a vendégek (14–13 a 37. percben), de ezután már csak egy csapat akarata érvényesült a pályán. Az esztergomiak az 50. perctől már 4-5 góllal vezettek, és a mérkőzést végül 30-24-re nyerték. A kiváló évkezdet, majd a komoly anyagi nehézségek után a tavaszi formajavulásnak köszönhetően a csapat elérte a jelen körülmények közötti maximumot és az első osztályú bajnokság 9. helyén zárta az évet. Kitartásukért, elszántságukért dicséret illeti a lányokat és Laurencz László edzőt.

KICK-BOX

A hétvégén 18 ország 620 versenyzőjének részvételével Nyíregyházán rendezték meg a kick-box Világ kupát, ahol megyei sikereknek is örülhettünk, pedig a versenyen nem vett részt esztergomi világbajnoknőnk, Pruzsinszky Ivett. A szombati semi contact küzdelmekben, a férfiak 69 kg-os súlycsoportjában az esztergomi Olasz Attila nyert aranyérmert, de szépen szerepeltek a nyergesújfalui Zoltek SE versenyzői is: négy arany- és két bronzérmet szereztek. A vasárnapi light contact küzdelmekben Olasz Attila ismét magabiztosan végzett az élen, míg a 79 kg-osok mezőnyében az esztergomi Ulrich harmadik, a nők 55 kg-os súlycsoportjában Krempf Réka első lett. Mellettük a Zoltek SE két versenyzője, Fenyvesi Márta és Fenyvesi Éva arany, illetve ezüstérmet szerzett 55, illetve 60 kilogrammban.

A Grand Champion versenyben a súlycsoportok bajnokai mérték össze tudásukat, ahol további magyar sikerek születtek. A nőknél az abszolút bajnok a nyergesi Fenyvesi Márta lett, a férfiaknál Olasz Attila a második helyen végzett. Előbbi összesen három aranyérmet szerzett, utóbbi két arany és két ezüstéremmel zárta a Világkupát.

LABDARÚGÁS

Az elmúlt hetek visszaesését követően a dorogiak nemcsak a dobogóról csúsztak le, hanem egészen a 7. helyre szorultak viszsza. Ennek megfelelően a bányászvárosiaknak szinte kötelező győzelmet kellett aratniuk az utolsó Nagyigmánd ellen, mely talán a felzárkózás kezdetét is jelenthetné. Az első félidőben némiképp váratlanul vezetést szereztek a vendégek, melyre a második félidő elején érkezett válasz (Balogh 50. perc). A 89. percben aztán ismét az egyenlítő gól szerzője lett a főszereplő, akit a tizenhatoson belül szabálytalanul szereltek, ám a bíró nem sípolt, az ellentámadásból pedig Papp megszerezte a maga és csapata második találatát. A döntetlenszagú mérkőzésen a dorogiak némi szerencsével, kínkeservesen gyűjtötték be a három pontot.

Ami a dorogiaknak sikerült, az az esztergomiaknak nem. Az Ácsi Kinizsi alacsony színvonalú mérkőzésen egyetlen góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél. Az esztergomiak 0-0-s első félidő után kapituláltak és ismét pont nélkül maradtak. A fordulót követően a dorogiak hetedikek, az esztergomiak pedig maradtak az utolsó előtti, 15. helyen.