„Lehetetlennek tartom, hogy Lengyelországban ne legyen jelen állatorvos az állatok levágásánál. Szlovákiában a nap 24 órájában ott van az állatorvos az állatok levágásánál, aki ellenőrzi a behozott állatokat és azok húsát“ - mondta Matečná, hozzátéve, hogy így biztosított az állat védelme a levágásnál, ahogy a minőségi és egészségre nem káros hús is.
Milan Lapšanský, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszeripari és kereskedelmi osztályának vezérigazgatója elmondta, hogy Szlovákiában évente mintegy 27 000 tonna marhahúst termelnek, további 12 000 tonnát pedig más országokból - többek között Németországból, Csehországból, Lengyelországból, Hollandiából és Írországból - hoznak be. „Figyelmeztetjük a fogyasztókat, hogy figyeljenek oda, milyen élelmiszereket fogyasztanak, mert ez már ismétlődő probléma, ami azt jelenti, hogy Lengyelországban valahol komoly gondok vannak“ - magyarázta.
Lapšanský szerint a legnagyobb veszélyt a határ menti területek, az engedély nélküli üzemek és a piacokon teherautókból árusítók jelentik. „Beteg állattól senki ne várjon egészséges húst. Egyelőre még nem tudjuk, milyen jellegű betegségről van szó, azt sem zárhatjuk ki, hogy emberre is ártalmas. Ezért fokozottan kérünk mindenkit, hogy érdeklődjön a marhahús eredete és minősége felől, nemcsak a boltokban, hanem az éttermekben is, és inkább válasszanak ellenőrzött, minőségi és biztonságos szlovák marhahúst“ - mondta.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.