<p>Az ellene folyó eljárás megszüntetését kéri a főügyészségtől Malina Hedvig. Beadványában azzal érvel, hogy hat évvel ezelőtti megtámadása ügyében egy törvénytelenül végzett vizsgálat alapján emeltek vádat ellene.</p>
Malina Hedvig kéri, hagyják végre békén
Azt, hogy a vizsgálat során a rendőrség és az ügyészség számos hibát követett el, nemcsak az előző szlovák kormány ismerte el, hanem a napokban Ctibor Košťál főügyészhelyettes is. A főügyészség most a Nyitrai Kerületi Bíróság döntésére vár, amelynek arról kell határoznia, elrendeli-e Malina Hedvig pszichiátriai intézeti megfigyelését. A járásbíróság ezt korábban már elutasította, az ügyészség fellebbezett. Roman Kvasnica védőügyvéd tegnap levélben figyelmeztette a kerületi bíróságot az ügyészi fellebbezés hiányosságaira és csúsztatásaira. Ezek közöl a legfontosabbak a következők: Nem igaz, hogy védence nem hajlandó alávetni magát az ambuláns kivizsgálásoknak, mert minden idézésre megjelent. Vádlottként jogában áll megtagadni a vallomástételt. Semmilyen törvény nem szabályozza, hogyan kell lefolytatni egy ambuláns vagy intézeti pszichiátriai kivizsgálást, ezért csak az az elfogadható, ha a vádlottat nyomozó vagy ügyész hallgatja ki, ismerteti vele a jogait, a pszichiáter pedig felteheti kérdéseit. Szakemberek szerint most már semmilyen intézeti megfigyeléssel nem állapítható meg, milyen állapotban volt Malina Hedvig 2006-ban. Mostani elmeállapotának vizsgálata sem indokolt, mert nem szenved semmilyen pszichikai betegségben. Vagyis kizárólag arról van szó, hogy személyes szabadságát akarják korlátozni. A járásbíróságon az ügyben nem illetékes ügyész, Jaroslav Kozolka kérvényezte az intézeti megfigyelést, holott az ügy felügyeletével a főügyész 2007 szeptemberében Tibor Šumichrastot bízta meg. Nincs törvényes oka az intézeti megfigyelésnek, annál is inkább, hogy Hedvig ott sem fog kommunikálni a szakértőkkel. A fentiekre hivatkozva az ügyvéd kéri, hogy a bíróság utasítsa el az ügyészség intézeti megfigyelésre vonatkozó kérelmét.
Döntés a napokban várható, a kerületi bíróság döntése jogerős, de rendkívüli perorvoslati javaslattal élhetnek a felek, ezt a Legfelsőbb Bíróságra kell benyújtani. (vm)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.