A napjainkban egyre intenzívebb munkaerő-vándorlás miatt, főleg közép-, és felsőbb vezetők felvételénél, vagy átszűrésénél ma már szinte minden grafológiai vizsgálatot végeztető cég tudni szeretné a vizsgált személy képességei mellett a munkaerő céghez fűződő lojalitását is.
Ennek oka, hogy a megfelelő szakemberek gyakran nagyon sokba kerülnek a munkaadónak: betanítás, tréningek, továbbképzések, és még sorolhatnánk. Tehát egyáltalán nem mindegy, hogy ez az ember utána mennyire tud azonosulni a cég arculatával, elvárásaival, és mennyire tartja be a már bevált rendszer előírásait, és normáit. A grafológiai vizsgálatoknál minden mindennel összefügg, így csak nagyon alapos és részletes analízis után lehet – a pszichológiai alapok segítségével – összeállítani a végleges szintézist. Önmagában nem elég az egy bizonyos személyiségvonáshoz tartozó grafológiai jelek megléte, mivel nagyon fontos ezek megjelenési erőssége (ezt a szöveges indoklás mellett grafikonon is ábrázoljuk a könnyebb áttekintés kedvéért). Továbbá más személyiségvonások előjelezhetik, megerősíthetik, vagy gyengíthetik a vizsgált készség intenzitását. Szinte minden vizsgálat alapja a kézírást készítő személy mentális képességeinek részletezése, mivel a többi képesség is nagymértékben függ az eredményektől: pl. ki tudja-e használni meglévő adottságait, rálátással bír-e a dolgokra.
A fent említett lojalitás vizsgálata is összetett: ki kell elemeznünk az egyén önmagához való viszonyát, tartás-, és önállóságigényét, stabilitását, megbízhatóságát, kötelességtudatát, szabálykövetését és kitartását. Mindezek alapos figyelembevételével mondható ki csak az eredmény arról, hogy mennyire valós a vizsgált személy szakmai elhivatottsága és a céghez fűződő lojalitása, illetve milyen okok miatt nem valósulhat meg ez az elvárás.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.