Labdarúgás: nagyarányú dorogi győzelem és súlyos esztergomi vereség

Kézilabda
A hétvégi 8. fordulóban Pécsre utazott az Esztergomi KSE, ahhoz a baranyai csapathoz, amely egyetlen győzelemmel áll közvetlenül a sereghajtó esztergomiak előtt a tabellán. Az esztergomiak pontszerzés reményében támadó szellemben léptek pályára, s a 10. percben 5-2-re vezettek. A háromgólos előnyt a 20.

Kézilabda

A hétvégi 8. fordulóban Pécsre utazott az Esztergomi KSE, ahhoz a baranyai csapathoz, amely egyetlen győzelemmel áll közvetlenül a sereghajtó esztergomiak előtt a tabellán. Az esztergomiak pontszerzés reményében támadó szellemben léptek pályára, s a 10. percben 5-2-re vezettek. A háromgólos előnyt a 20. percben is tartották a vendégek (8-5), ám a félidőre 12-12-es döntetlennel mentek pihenni a csapatok. A második játékrészt a pécsiek kezdték jobban, ám a 49. percben ismét döntetlen volt az állás (20-20). Az utolsó tíz perc is a pécsi lányoké volt, de hiába szereztek öt gólt, miközben az esztergomiak csak egyet (21-25), a hajrát a királyvárosaik fejezték be jobban, így 26-26 lett a vége. Ez egyszersmind azt is jelenti, hogy az Esztergomi KSE megszerezte első pontját a 2004-2005-ös idényben. A lapzártánk után megtartott bajnoki mérkőzésen a Dunaferr látogatott Esztergomba, mely mérkőzésnek nem a hazaiak voltak az esélyesei.

Visszatekintő:

PIKKER-PTE-PEAC-Esztergomi KSE 26-26 (12-12)

Pécs, 300 néző. V: Kolarovszki, Szabó I.

Pécs: Takaró - Somlai, Borbély 3, Savanyú 1, Lutz 1, Stréb 1, Klász 6. Cs: Lengyel (kapus), Csíkos 7, Gráner 4, Székely 2, Szánti 1. Edző: Danyi Gábor

Esztergom: Bartus - Horváth M., Mezőségi 3, Nagy Mária 4 (2), Csernus 3, Lázár 5, Vincze 7. Cs: Benák (kapus), Borkowska 4, Brecska, Bodor, Nagy Mariann. Edző: Németh Sándor

Labdarúgás

A hétvégén régiónk mindkét csapata idegenben lépett pályára gólban gazdag mérkőzésen, ám a végeredmény meglehetősen ellentétes lett.

Az NB III. 10. fordulójában a Dorog a remek őszt produkáló Százhalombatta ellen lépett pályára, s a félidő végén Papp András révén megszerezte a vezetést.

A második játékrészben folytatta eredményes játékát a vendégcsapat. A 60. percben Hégli révén már kettővel vezettek, majd öt perccel később ugyan szépítettek a battaiak, ám Papp szűk tíz perc alatt háromra növelte a saját, s négyre a dorogiak góljainak számát. A hazaiak teljesen szétestek, így a lefújás előtt Papp még egy gólpasszal vétette észre magát, s miközben a meccs legjobbja lett, Farkas pedig kiütésessé tette a bányászcsapat győzelmét. Az eddig százszázalékos Százhalombatta otthon veszítette el veretlenségét a remek napot kifogó dorogiak ellen.

Semmi sem mutatott arra, hogy a Százhalombattához hasonló vereséget szenved el az Esztergom a megyei I. osztályban a nála hárommal kevesebb pontot gyűjtő Vértessző-lős otthonában. Az első félidőben már kétgólos előnyhöz jutottak a hazaiak, s bár a második játékrészben egyszer a vendégek is eredményesek voltak, a vértesi csapat ismét kétszer zörgette meg az ellenfél hálóját, így 4-1-re nyerte a mérkőzést. A tabellán ezzel pontszámban beérték az esztergomiakat, s jobb gólarányuknak köszönhetően meg is előzték őket. Az Esztergom jelenleg 14 pontjával a 11. helyen áll.

NB III.

Százhalombatta - Dorog 1-5 (0-1)

Százhalombatta, 100 néző, vezette: Szőcs.

Dorog: Foodor - Gyúró, Faragó, Farkas, Csapó, Robotka, Baják, Janetka, Fürst (Hégli), Merényi (Schauker), Papp A. (Bedő). Edző: Varga János.

Gólszerző: Papp A. a 44., Hégli a 60., Papp A. a 74., Papp A. a 83., Farkas a 85., illetve Kökény a 65. percben.

Megyei I. osztály

Vértesszőlős – Esztergom 4-1 (2-0)

Vértesszőlős, 100 néző, vezette: Balogh T.

Vértesszőlős: Szekér - Zacsek, Mesterházi (Szekeres), Halász, Kilián, Máj, Vida, Bihari (Kanyok), Tokaji, Vincze, Friedrich (Boros). Játékos-edző: Kilián Géza.

Esztergom: Czivisz - Cserép, Méhes N., Patkó, Pivók, Salik, Nagy, Sztojka, Czigle (Méhes P.), Marosi, Tóth. Edző: Holdampf Sándor.

Gólszerző: Friedrich, Tokaji, Vincze, Kanyok (11-es), illetve Sztojka.

Rögbi

Ünnepi körülmények között az olimpiai- és világbajnok kajakozónő, Kovács Katalin kezdőrúgásával kezdődött meg az esztergomi stadionban (egykori MIM Vasas pálya) a Magyarország-Andorra válogatott mérkőzés. A magyarok nagy elánnal kezdték a mérkőzést, s az 5. percben büntetőrúgásból megszerezték a vezetést.

A 15. percben egyenlítettek a vendégek, ám a 21. percben már ismét a magyarok vezettek, újabb pontrúgást követően (6-3). A félidő befejezése előtt a vendégek szereztek célt, s átvették a vezetést.

A második játékrészben a magyarok szépítettek ugyan (9-15), ám a végén ismét a vendégek voltak eredményesek, beállítva a 28-16-os végeredményt.

Magyarország - Andorra 16-28 (6-15)