Közbenjár a két hölgy ügyében

Pozsony. Csáky Pál tegnap megígérte Benyovszky Szilviának és Ivett Milkovának, közbenjár érdekükben, hogy legalább erkölcsi kártérítésben részesüljenek.

Az emberjogi miniszterelnök-helyettes, aki szerdán állítólag még Franciaországban nyaralt, hazaérkezése után azonnal a kormányhivatalba ment, hogy találkozhasson a hölgyekkel, akiket a BASF RT.-től elbocsátottak, mert egymás között magyarul beszéltek.

„Mindennemű segítséget felajánlott nekünk, jó érzéssel távoztunk tőle” – árulta el lapunknak Benyovszky Szilvia. Elmesélték történetüket, hiszen Csáky Pálnak tegnap délutánig csak az Új Szóból voltak közvetett információi. „Végig jegyzetelt, felírt néhány nevet, és azt mondta, ügyünket jogászokkal elemezteti. Megvizsgálják, hogyan és a BASF melyik képviselőjére lehetne nyomást gyakorolni, hogy végül legalább erkölcsileg kárpótoljanak minket. Úgy érzem, ügyünk jó kézbe került. Egyszer sem mondta, hogy nincs esélyünk” – részletezte Benyovszky. Szavait Milková is megerősítette. A hölgyek azt is megkérdezték, hova forduljanak inkább: az ombudsmanhoz vagy a nemzeti emberjogi központhoz. HZDS-es múltja miatt az előbbit Csáky sem ajánlotta, az utóbbival viszont személyesen veszi fel a kapcsolatot. Az intézmény munkatársa már lapunknál is érdeklődött, a két hölgy mikor ír nekik. „A miniszterelnök-helyettes úr megígérte, az esetet ő továbbítja a központnak, úgyhogy nekünk nem kell kérvényt írnunk, ha pedig per kerekedne a dologból, akkor sem kell megjelennünk a bíróságon, jogászok képviselhetik az érdekeinket” – mondta érdeklődésünkre a két hölgy. Csáky jövő héten értesíti őket, mire jutott. „Egyébként megdöbbentette őt, ami velünk történt. Vegyészmérnökként nem akarta elhinni, hogy a BASF-nál ilyesmi előfordulhat” – jegyezte meg Benyovszky.

Az eset Lovas István publicista érdeklődését is felkeltette. Az egyik hetilapban megjelent nyílt levelében aggodalmának adott hangot, szerinte a két hölgyet még Szlovákia európai parlamenti képviselői sem fogják megvédeni. „Az önök ügyét elsősorban a szlovákiai magyar politikusoknak kellene képviselniük, de a magyarországi EP-tagoknak is fel kellene karolniuk. Az unió a szabadság, a demokrácia, az emberi jogok és alapvető szabadságjogok, valamint a törvény uralmán alapul. Ezek olyan alapelvek, amelyek minden tagállamra vonatkoznak” – írta nyílt levelében Lovas István, aki brüsszeli tudósítóként ugyancsak felajánlotta segítségét. (sz-a)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?