Kiesett az esztergomi focicsapat az NB III-ból

KÉZILABDA
Felemás szezont zárt az előző idényben bravúrosan szereplő Esztergom. A tavaly nagy bravúrok sorozatát elérő lányok az őszi első fordulóban ott folytatták jó szereplésüket, ahol az előző idényben abbahagyták.

KÉZILABDA

Felemás szezont zárt az előző idényben bravúrosan szereplő Esztergom. A tavaly nagy bravúrok sorozatát elérő lányok az őszi első fordulóban ott folytatták jó szereplésüket, ahol az előző idényben abbahagyták. A nyitó mérkőzésen hazai pályán legyőzték a Debrecent, ezzel egyszersmind jelezték, hogy idén is számolni kell velük. A második fordulóban ugyan papírforma vereséget szenvedtek Győrben (23:28), de aztán demoralizáló csapást mértek a Békéscsabára (37:19), majd az idény legnagyobb meglepetését szolgáltatva legyőzték a bajnokságban vendég együttesként szereplő többszörös BEK győztes Hypo gárdáját. A diadal árnyékában már ekkor megjelentek a klub anyagi nehézségeiről szóló hírek, melyek többhavi fizetéselmaradásról szóltak. Az állandósuló anyagi problémák mellett a csapat teljesítménye visszaesett, s lapunknak nyilatkozva Laurencz László edző csak a tisztes helytállásba reménykedett az évad hátralévő részében. Miután több kulcsjátékos is távozott télen, a megroggyant csapat a tabella 10. helyéig csúszott vissza. Az alapszakaszt is ezen a helyen zárta, majd a rájátszásban már a Hypo nélkül két négyes és egy hármas csoportban folytatódtak a küzdelmek. A 9-11. helyért aztán a lányok már eredményesen is játszottak, így a rájátszást magabiztosan három győzelemmel és egy döntetlennel fejezték be. Az így elért 9. hely a nehézségek függvényében mindenképpen sikerként értékelhető, a lányok derekasan helytálltak. A következő évadra azonban még bizonytalan, hogy milyen célkitűzésekkel és milyen kerettel vág neki a csapat. A pénteki önkormányzati ülést követően vélhetően eldől a csapat sorsa. Mint Meggyes Tamás polgármester elmondta, a városnak szüksége van a csapatra, így az eddigi tartozásokhoz és a következő évre szükséges költségvetéshez összesen 57 millió forinttal szándékozik a Város hozzájárulni. Ez pedig elegendő lenne a megfelelő munka folytatásához.Az alapszakasz végeredménye

LABDARÚGÁS

Az utolsó fordulóra került sor az NB III. Duna-csoportjában, ahol a dorogiak idegenben, az esztergomiak hazai pályán léptek pályára. Papíron, és a táblázaton elfoglalt helyezések alapján az esztergomiaknak jutott a könnyebb ellenfél, nemcsak a hazai pálya előnye (?) miatt, hanem azért is, mert az Ikarus mindössze a 12. volt a forduló előtt a tabellán. A csekély számú néző előtt szép számmal dolgoztak ki helyzeteket a hazaiak, akik többször kerültek ziccerbe, a gólokat azonban az ellenfél lőtte. Negyedórányi játék után már három góllal vezethettek volna az esztergomiak, ám a helyzetek kimaradtak, és a 13. percben egy kontrából a vendégek szerezték meg a vezetést. A félidőben 0-1 volt az állás, majd a második félidő 67. percében ismét kapitulált a hazai védelem, így az Ikarus 2-0-ra nyerte meg azt a mérkőzést, amelyet jobb helyzetkihasználással gólokkal lehetett volna hoznia a királyvárosiaknak.

A dorogiak a velük azonos pontszámmal álló százhalombattaiakhoz látogattak, így a mérkőzés valamiféle helyosztónak is felfogható volt. Ezért is örömteli, hogy az elmúlt hetekben botladozó bányászvárosiak látványosan magukra találtak és 0-0-s első félidőt követően 3-0-ra kiütötték a vendéglátókat. A több játékosukat is sérülés miatt elvesztő dorogiak a 47. percben akcióból, majd a 67. percben jogos büntetőből szereztek kétgólos vezetést. A 78. percben egy ügyes összjátékot követően alakult ki a 3-0-s végeredmény.

A dorogiak ezzel az eredménynyel (és az ácsiakkal szembeni jobb mutatóik alapján) a 7. helyen zárták a 2003/2004-es szezont, míg Esztergom a 15. helyen végzett, és ezzel kiesett az NB III-ból.Végeredmény

15. Esztergom 30 3 8 19 17-55 17

16. Nagyigmánd 30 2 5 23 19-105 11Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt: Ács-Dorog 3-2, Dorog-Ács 3-1, Gázművek-III. Kerület 1-1, III. Kerület-Gázművek 2-1.Visszatekintő:

NB III., Duna-csoport

Százhalombatta – Dorog 0-3 (0-0)

Százhalombatta, 100 néző, vezette: Závotka Cs.

Dorog: Molnár-Gyuró, Farkas, Kriska, Robotka, Tauber-Kiss (Papp D.), Kovács, Engelbrecht, Bedő - Fürst, Nász. Edző: Morecz László.

Gólszerző: Bedő, Kriska (11-esből), Kiss.Esztergom – Ikarus 0-2 (0-1)

Esztergom, 100 néző, vezette: Ari I.

Esztergom: Czivisz-Sztojka, Salik, Mlaka (Nagy M.), Országh, Cserép, Pásztor, Schauker, Méhes, Bulfán, Krammer. Edző: Holdampf Sándor.

Gólszerző: Fenyves, Boros.RÖGBI

A hétvégén nagyszabású rögbitornát rendeztek a Puskás Ferenc Stadionban, honi és külföldi csapatokkal. A részvevő Esztergomi Vitézek első mérkőzésükön a nagy hírű Romániát kapta ellenfélül, és az első félidő 0:0-s állása után, 17:0-s vereséget szenvedett. A második mérkőzésen a Horváth Legend csapatával szemben maradt alul, 21:0-ra. A csapat a harmadik mérkőzésén meglepetésre 12:0-ra legyőzte a Magyar Válogatottat, ezzel az 5. helyen zárta a viadalt. A tornát Szerbia-Montenegro csapata nyerte meg.A torna végeredménye: