Tőketerebes. Felszámolják a kilencvenes évek végén csődbejutott tőketerebesi cukorgyárat, gépei és műszaki berendezéseinek egy része a hulladékvas-gyűjtőbe kerül.
Hulladékként kelt el a gyár egy része
Tőketerebes. Felszámolják a kilencvenes évek végén csődbejutott tőketerebesi cukorgyárat, gépei és műszaki berendezéseinek egy része a hulladékvas-gyűjtőbe kerül. Két évvel ezelőtt a két hitelező, a Csehszlovák Kereskedelmi Bank és a varannói Mezőgazdasági Szövetkezet javaslatára a kerületi bíróság pályázatot hirdetett az gyár megvételére. Érdeklődő nem akadt, ezért a hitelezők úgy határoztak, szakaszonként bocsátják áruba a gyár egyes részeit. A még jó állapotban lévő gyártási részleget sikerült fokozatosan pénzzé tenni, a vagyon többi részét pedig a különböző hulladékgyűjtő és értékesítő társaságok vették meg, értéken aluli áron.
Értesüléseink szerint a nagy múltú cukorgyár, melynek összértékét a szakértők közel 80 millió koronában állapították meg, feldarabolta mindössze 13 millió koronáért kelt el. A két világháborút átvészelt tőketerebesi cukorgyár azon felül, hogy munkát és biztos jövedelmet biztosított a térségben élőknek, a nemzetgazdaság egyik szilárd pilléreként tartották számon. Ugyanis termékének 60 százalékát kivitelre gyártotta. Nagy-Britanniától Angoláig ismerték a terebesi cukortermékeket. Mint azt néhány pénzügyi és gazdasági szakember is megerősítette: csakúgy mint a nagymihályi sörgyár, amelyet tavaly számoltak fel hasonló módon, a tőketerebesi cukorgyár is az ésszerűtlen privatizálási hullám áldozata lett.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.