A házkezelőségek ezekben a napokban tudatják a lakókkal, milyen előlegeket kell majd fizetniük a hő- és vízszolgáltatásért. Van, ahol az előleg 700 koronával is emelkedett. Mit tehetünk, ha nem vagyunk megelégedve a házkezelő döntésével?
Ha túl magas a havi előleg...
Ha ezt követően felmerül a gyanúja annak, hogy a számlázás diszkriminatív a fogyasztóra, a házban található többi lakás számlázását is átnézik. Ha kiderül, hogy a számlázást nem minden fogyasztó számára azonos kritériumok alapján végezték, a felügyelet kötelező érvényű felszólítást küld a kezelőnek a hiányosság felszámolására. Nem csak a számlázással lehetnek azonban problémák. Az egyre magasabb árakért ugyanis nem egyszer silány szolgáltatást kapunk. Ez a legtöbbször a vízszolgáltatást érinti. Hogy milyen víz kerül a hálózatba, azért a szolgáltatók a felelősek. Szinte nincs is olyan háztartás, ahol még ne folyt volna a csapból pirosas színű víz. Ezt a többségünk hagyja elfolyni, és általában eszünkbe sem jut, hogy az ilyen vízért akár nem is kellene fizetnünk. A víz minőségét az erre szakosodott laboratóriumokban ellenőrzik. Ilyen laboratóriuma minden nagyobb vízszolgáltatónak van. A vízminőség ellenőrzését elvégzik azonban a Vízügyi Kutatóintézethez tartozó laborban is. Egy-egy ellenőrzés 5-6 ezer koronába kerül, amiben azonban még nincs benne a mintavétel ára. (mi)
Ügynökség vagy felügyelet?
A távhőszolgáltatás gazdaságosságát a Szlovák Energiaügynökség ellenőrzi, ez azonban nem rendelheti el az esetleges hiányosságok eltávolítását. Ezt csak a Szlovák Energiafelügyelet teheti meg. A felügyelet ellenőrei készítik el a hibákról szóló jelentést, meghatározva azt is, hogy a hiányosságokat meddig kell eltávolítani. (m)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.