Branislav Gröhling
Gröhling diplomamunkája is plágiumgyanús
Az oktatási miniszter diplomamunkája egy kompilátum plágiumgyanús elemekkel – állítja a Denník N.
A Denník N szerint Branislav Gröhling (SaS) egy plágiumgyanús dolgozatért kapta a magiszteri diplomáját a Páneurópai Főiskolán.
Gröhling Kollár plágiumbotránya idején azzal dicsekedett, hogy leellenőriztette a munkáját és az ma is megállná a helyét.
A Denník N szerint azonban Gröhling azóta megkérte a főiskolát, hogy vonják vissza a dolgozatát a nyilvános könyvtárból, mint ahogy korábban Andrej Danko is megpróbálta titkolni azt.
A Denník N szerint Gröhling dolgozata egy kompilátum, mely plágiumgyanús elemeket tartalmaz. Szóról szóra másol különböző cikkeket és könyveket a terrorizmusról (ami a dolgozat témája). A magiszteri dolgozatba ráadásul szinte egyben átmásolta a 28 oldalas bakalár-dolgozatát is, mely ugyanebben a témában készült.
Az oktatásügyi tárca vezetője a portálnak megerősítette, maga kérte az egyetemtől, hogy töröljék le munkáit, állítja, az egyetemmel kötött felhasználási szerződése szerint soha nem is szabadott volna elérhetővé tenniük. „Diplomamunkámat 11 éve írtam. A korábbi szakdolgozatokat is felhasználhattuk és lehetőségem volt, hogy folytassam a megkezdett témám” – magyarázta a portálnak a miniszter.
Gröhling a pozsonyi magán kézben lévő Páneurópai Főiskolán végzett jogot 2009-ben.
Gröhling a közösségi hálón reagált a vádakra. Mint írja, az egyeteme akkoriban engedélyezte, hogy a magiszteri dolgozat max. 50 százalékát a bakalár-munka képezze. Állítja, hogy mindent szabályosan csinált, az akkori képességeihez mérten.
„Ahogy sokan, akik évek elmúltával a munkájukra néznek, én is azt mondom, hogy ma jobban megírnám.“
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.