<p>Robert Fico és a szlovák nyelvtörvény kapta idén a magyarországi Szabadság Kör által adományozott Jogtipró-díjat. A szlovák kormányfőt értesítették a január 30-i budapesti díjátadóról, mivel azonban nem jelent meg, Gulyás Gergely és Panyi Miklós, a Szabadság Kör képviselői ma elhozták neki a komáromi határátkelőhöz a bakanccsal jelképezett díjat.</p>
<!-- AddThis Button BEGIN -->
<p><a href="http://www.addthis.com/bookmark.php?v=250&pub=xa-4af18e613d12bca3">… src="http://s7.addthis.com/static/btn/v2/lg-share-en.gif" alt="Bookmark and Share" width="125" height="16" /></a>
<script type="text/javascript" src="http://s7.addthis.com/js/250/addthis_widget.js#pub=xa-4af18e613d12bca3"…;
</p>
<!-- AddThis Button END -->
Fico kapta a Jogtipró-díjat
Robert Fico és a szlovák nyelvtörvény kapta idén a magyarországi Szabadság Kör által adományozott Jogtipró-díjat. A szlovák kormányfőt értesítették a január 30-i budapesti díjátadóról, de mivel nem jelent meg, Gulyás Gergely és Panyi Miklós, a Szabadság Kör képviselői ma elhozták neki a komáromi határátkelőhöz a bakanccsal jelképezett díjat.
„Jelképes a helyszínválasztás is, hiszen Komáromnál nem engedték be Sólyom Lászlót augusztus 21-én Szlovákiába – mondta Gulyás Gergely. – Mintegy sorsközösséget vállalva a köztársasági elnök úrral, mi sem lépünk be Szlovákia területére, a díjat a két ország határára helyezzük. Bízunk benne, lesz, aki elviszi, és eljuttatja a címzetthez.” Rámutatott: bár az Európai Unió határai kitágultak, az emberi jogok határai ma itt húzódnak.
A Szabadság Kört 2007 őszén hozták létre jobboldali gondolkodású civilek, akik a szabadságjogok politikai képviseletét vállalták. A Jogtipró-díjra idén három jelölt volt: Robert Fico és a szlovák államnyelvtörvény, a BKV és vezetői, valamint a Heves megyei közgyűlés és a Hospinvest. Robert Fico és a szlovák nyelvtörvény a beérkezett 3502 szavazatból 1625 vokssal lett az első az internetes szavazáson. Az indoklás szerint közintézményekben a magyar nyelv használatát több ezer euróval büntetni rendelő törvény szövege nem csupán az európai szabadságjogi normákkal, egyezményekkel ellentétes, de a szlovák-magyar alapszerződést rendelkezéseit is sérti. A kisebbségi nyelvhasználat állami szintre emelt üldözése sem a felvidéki magyar közösség alapvető szabadságjogaival, sem a határait lebontó Európa értékeivel és céljaival nem egyeztethető össze.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.