Ezúttal a pécsi rögbiseket ütötték ki az ismét vitézkedő Vitézek

Labdarúgás
A hétvégi focibajnokságok közül az NB III-ban érdekelt Dorog szabadnapos volt, de mégis játszott, hiszen a 15. fordulóból előrehozott mérkőzésen a bányászvárosiak a Dömsödöt fogadták. A hazaiak a félidőben egygólos előnyre tettek szert, mivel két góljukra csupán egy dömsödi válasz érkezett.

Labdarúgás

A hétvégi focibajnokságok közül az NB III-ban érdekelt Dorog szabadnapos volt, de mégis játszott, hiszen a 15. fordulóból előrehozott mérkőzésen a bányászvárosiak a Dömsödöt fogadták. A hazaiak a félidőben egygólos előnyre tettek szert, mivel két góljukra csupán egy dömsödi válasz érkezett. A második félidőben két gól esett, amelyeken a csapatok megosztoztak, kialakítva a 3:2-es végeredményt. Győzelmével a Dorog a 10. helyen áll holtversenyben a szintén 9 pontos Zsámbékkal.

A megyei első osztályban szereplő Esztergom Tatabányára látogatott, ahol a Vértes Erőmű csapatával csapott össze. Az első félidőben a vendégek megszerezték a vezetést, és az egygólos előnyt sikerült is tartaniuk, miután a második játékrészben mindkét térfélen egyszer zörrent meg a háló. Szép siker az idegenbeli győzelem, talán a fiúk most már elhiszik, hogy bárkit legyőzhetnek a csoportban, és nem elég gólokat lőni, meg is kell tartani az eredményt. A 2:1-es győzelem után az esztergomiak jelenleg 11. helyen állnak 11 ponttal. Kérdés mire lesz képes a csapat szombaton a listavezető Tata ellen. A mérkőzés 13.30- kor kezdődik az esztergomi pályán.

Visszatekintő:

NB III.

Dorog-Dömsöd 3:2 (2:1)

Dorog, 300 néző, vezette: Selmeczi.

Gól: Papp A. (2), Janetka, ill. Moldován, Szabó P.

Megyei I. o.

V. Erőmű – Esztergom 1-2 (0-1)

Tatabánya, 50 néző, vezette: Balogh T.

Vértesi Erőmű: Kemenes– - Gyalogos, Szabó, Magyar, Kovács, Bognár (Török), Schaffhauser (Mig), Németh, Milkó (Szalai), Nyitrai, Babér. Játékos-edző: Magyar Sándor.

Esztergom: Czivicz - Cserép, Marosi, Méhes N., Nagy, Országh, Patkó, Bibók, Salik, Sztojka, Tóth. Edző: Holdampf Sándor.

Gólszerző: Szabó, ill. Nagy, Patkó.

Rögbi

A címvédő Esztergomi Vitézek eddig igen kiegyensúlyozottan szerepel a bajnokságban: valamennyi ellenfelét csúnyán helybenhagyta, s pontveszteség nélkül vezeti a tabellát. A hétvégi mérkőzés kifejezetten kellemes összecsapásnak ígérkezett, miután a nem túl acélos újonc pécsiek ellen kellett pályára lépniük. A Vitézek támadólag léptek fel hazai környezetben, esélyt sem adva ellenfelüknek. A félidőben 37-0-ra vezettek az esztergomiak, s hiába próbáltak védekezni a vendégek, a végeredmény hatalmas verés lett. A 87-7-es végeredmény hűen tükrözi, hogy a két csapat nem volt egy súlycsoportban. A következő fordulóban jóval nagyobb feladat vár a bajnokra, mivel az eddig szintén veretlen Elefántok csapatához látogatnak.

A másodosztályban az eddig veretlen Békéscsaba látogatott a Vitézek otthonába, akik az első játékrészben pontot sem engedélyeztek ellenfelüknek, s 20-0-val mentek pihenőre. A vége 34-14-es fölényes győzelem lett.

Visszatekintő

NB I.

Esztergomi Vitézek - Pécsi Indiánok 87-7 (34-0)

Esztergom, 200 néző, vezette: Priskin.

Esztergom: Heckel, Juhász, Nagy R., Novák, Marosi, Koller, Deli, Szöllösi, Pfeiffer, Bíró, Köbli I., Köbli P., Molnár T., Tauber, Böhm.

Edző: Szőlősi László

Célok: Szőlősi 15, Bíró 8, Koller 10, Deli 10, Tauber 10, Juhász 5, Nagy R. 5, Novák 5, Pfeiffer 5, Heckel 5, Crestici 5, Köbli P. 4.

NB II.

Esztergomi Vitézek - Békéscsaba 34-14 (20-0)

Esztergom, 100 néző, vezette: Dr. Magyarovics

Esztergom: Pálfi, Sinkovics, Faragó, Bádi Balázs, Labanc, Haspel, Kiss V., Crestici, Csépke Cs., Kontics, Kisbalázs, Fehér, Roosz, Baragyin, Fülöp. Csere: Bádi B., Csákvári, Üveges.

Célok: Kiss V. 10, Csépke Cs. 8, Kontics 6, Haspel 5, Roosz 5.

Röplabda

Két mérkőzéssel folytatódott a dágiak szempontjából a férfi röplabda-extraliga. A Dági SE előbb Szolnokra látogatott, majd a kisebbik kaposvári csapatot fogadta. A szolnoki mérkőzésen nem volt szerencséje a vendégeknek, akik kis szerencsével győzhettek volna az összecsapáson. Az első szettet a szolnokiak, a másodikat a dágiak nyerték, 1:1 után azonban két játszmát a szolnokiak nyertek, s ezzel az összecsapást is 3:1-re végződött a javukra.

A Kaposvár elleni összecsapáson aztán sikerült javítania a Dági SE-nek, mert három szoros szettben ugyan, de legyőzték a vendégeket. A 3:0-s győzelem az első dági siker volt a bajnokságban.