A város lakosainak jelentős hányada úgy döntött, hogy tizenkét év után új városatyára bízza Érsekújvár jövőjét. Pischinger Géza az egyike volt annak a hét polgármesterjelöltnek. Meglepetésünkre e döntő napon, tegnap este is a munkahelyén találtuk őt. Több mint egy évtizede a Jesenkého Utcai Középfokú Szaktanintézet igazgatója, s szeptembertől a Közlekedési Ipari Iskolát is igazgatja. Felesége pedagógus, két gyermeke van.
Érsekújvár polgárai a változásra szavaztak
Olyan városban szeretnék élni, amely visszanyeri az egykori csillogását, és vonzóvá válik a befektetők számára. Örömmel fogadtam, hogy a város polgárai megérezték, hogy Érsekújvár fellendüléséhez változásra van szükség. Elég szoros küzdelemnek ígérkezett a polgármester-választás. A város jelenlegi vezetése rendkívül karakán módon hirdette az igazát, és volt másik három jelölt is, akik komoly vetélytársnak bizonyultak. Úgy gondolom, az idei választáson mutatkozott meg a leginkább a gyakorlatban a tömegkommunikációs eszközök hatalma. Gondolok itt a városi televízióra is, ahol komoly szócsatákat folytattunk.
A város lakosai az Ön kampányát ítélték a legnagyobbnak, a leghatékonyabbnak. Ingyen megvendégelte, szórakoztatta őket. Gondolom, ez is befolyásolhatta őket a végső döntéshozatalkor.
Ez mindenekelőtt a támogatóimnak köszönhető, valamint annak, hogy az én programom valóban átgondolt és tudatos volt. Azt a réteget céloztam meg, amely szeretné, ha a kultúra és a sport terén változás állna be. Nem szeretném, ha a fiatalok unalmukban alkohol-, vagy kábítószerfüggőkké válnának. Olyan kulturális és egyéb rendezvényekkel szólítottam meg a választóimat, amelyekre valóban van igény, és amelyek maradandó élményt nyújtanak. Egy autószerelő műhelyben szerveztük meg Szkukálek Lajos kiállítását. Csodálatos volt, amikor abban az olajszagú környezetben valósággal életre keltek az ő képei! A Száztagú Cigányzenekart azok számára hívtam meg, akik lehetővé tették nekem a támogatásukkal, hogy független jelöltként indulhattam a választásokon.
A kampánynak vége. Ön azt hirdette, meg szeretné tisztítani a várost a szeméttől és a korrupciótól. Hogyan tovább?
Elsősorban az önkormányzat átszervezése vár rám. Szeretném, ha a városi hivatal alkalmazottai megértenék, úgy kell helyt állniuk a munkakörükben, hogy az a tisztelt polgárok megelégedésére szolgáljon. Az iskolák és az óvodák esetében sürgetni fogom, hogy valamennyi önálló jogi személyként működjön. Tudom, miről beszélek! Két szakközépiskolának vagyok az igazgatója, tizenkét éves gyakorlatom van abban, hogy mit jelent az, amikor dönthetek ugyan, de minden egyes döntésem súlyát vállalnom kell. A polgármester és a képviselőtestület csak összhangban tudnak létezni, a városi tanáccsal egyetemben. Szeretném, ha a közgyűléseket a városi televízió egyenes adásban közvetítené, és negyedéves sajtóértekezleten tudnánk kiértékelni az elmúlt időszakot.
Elsősorban kinek kíván köszönetet mondani a választás eredményéért?
A város valamennyi lakosának, aki rám szavazott. Ugyanakkor azoknak is, akikre a jövőben a munkám során számíthatok. A családomnak, hiszen csak nyugodt családi hátérrel tudok dolgozni. Az utóbbi három hétben, amikor felgyorsultak az események, a családom már megtapasztalta, hogy mekkora munka vár rám. S nem utolsó sorban a vállalkozóknak. A város valamennyi valamire való vállalkozója a mi iskolánkban tanult ki, a város vállalkozóinak magvát képezik, akikkel abszolút közvetlen a kapcsolatom. Ők segíteni tudnak és akarnak is nekem. Amikor kilencvenben átvettem az iskolát, egy vidéki kis iskola volt, ma pedig egy komoly vállalkozásról van szó. Közel ezer diákunk van. Hasonló módon szeretnék gondoskodni a város fejlesztéséről. Szeretném, ha Érsekújvár olyan nagyszerű központtá válna, mint amilyen ma az iskolám, amit fájó szívvel hagyok magam mögött.
A választások eredménye meglepte a polgármesteri hivatal alkalmazottait. Csanda Endre, aki három választási időszakon át állt a város élén csak a negyedik helyre szorult 1600 szavazattal. A győztes 4900 szavazattal Pischinger Géza lett. A második helyen Kisely György (ANO-HZDS-KDH-Smer) végzett, a harmadik pedig Lang Tamás közgazdász, független képviselő lett. Forró László, az (MKP-SDKÚ-DS) közös jelöltje csupán 1200 szavazatot kapott. Hatodik lett Horváth Károly a baloldali koalíció jelöltje, és hetedik Karol Cvelihar független képviselő. Önkormányzati képviselők
Mészáros Péter – MKP-SDKÚ-DS
Száraz Dénes – MKP-SDKÚ-DS
Tomáš Stanko – független jelölt
Török József – MKP-SDKÚ-DS
Eva Mareková – ANO-HZDS-KDH-Smer
Istenes József – MKP- SDKÚ-DS
Anna Benková – ANO-HZDS-KDH-Smer
Dušan Kollár – ANO-HZDS-KDH-Smer
Helena Bohátová – ANO-HZDS-KDH-Smer
Štefan Pétery – SDKÚ-MKP-DS
Richard Schwarz – ANO-HZDS-KDH-Smer
Roman Haulík – SDKÚ-MKP-DS
Jana Garajová – független jelölt
Andruškó Sándor – SDKÚ-MKP-DS
Karol Horváth – HZD-KSS-ĽB-ROSA-SDĽ-SZS
Tibor Pischinger- SDKÚ-MKP-DS
Marian Karvaj – ANO-HZDS-KDH-Smer
Plichta Péter – SDKÚ-MKP-DS
Juraj Kisely – ANO-HZDS-KDH-Smer
František Štefánik- ANO-HZDS-KDH-Smer
Peter Hudák – ANO-HZDS-KDH-Smer
Ľubica Juríková – ANO-HZDS-KDH-Smer
Bauer Balázs – SDKÚ-MKP-DS
Pavol Hudák – ANO-HZDS-KDH-Smer
Ladislav Marenčák – ANO-HZDS-KDH-Smer
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.