Esztergom. Sajtóbejárásra hívták az újságírókat az épülő Termál-, Élmény- és Gyógyfürdő építkezésére. A Con-tur Bau létesítményfelelőse, Fekete Roland szerkezetépítő mérnök kalauzolt körbe bennünket az esztergomi Prímás Szigeten folyó építkezés munkálatainál.
Épül az élményfürdő
Tizenöt medence lesz kint és bent, amelyek burkolata még nem készült el. Két termálmedence, tornamedence és súlyfürdő is lesz, no meg hullámmedence. A csúszdák érkező medencéit is kialakították már és a várhatóan népszerű lassú folyó „medre” is megépült, de lesz pezsgőfürdő és látványtó is. Szabadtéren kap helyet a 25 méteres sportmedence, valamint kint és bent is lesz gyermekmedence. A létesítményfelelős szerint ez utóbbi meglehetősen kisméretű (ez okoz gondot a hasonló győri létesítmény esetében is), mint ahogy a medencék felülete is kicsinek tűnik, de ez csak akkor fog kiderülni, amikor megtudjuk, hányan akarnak egyszerre jegyet váltani. A fogadásukra 100 gépkocsi és három autóbusz befogadására alkalmas parkolót alakítanak majd ki az utcafronton; a parkolóhelyek száma nő majd a szállodánál kialakítandó további helyekkel. „Színvonalában és az egész építményt tekintve az esztergomi felveszi majd a versenyt a hasonló magyarországi fürdőkkel” – állítja Fekete Roland. A létesítményfelelős elmondta azt is, hogy a terület 60%-a zöldterület lesz, amit úgy érnek el, hogy füvesített zöld tetőt kap az építmény nagy része. A homlokzatot patinázott rézlemez borítja majd, ami anyagában leginkább a Bazilika kupolájához lesz hasonlatos. Az épületelemeken a zöld szín lesz a meghatározó és a nagyon sok ferde felület, ahogyan azt a Finta stúdió tervezői megálmodták. Nehézségeik főleg abból adódnak, hogy rengeteg tervmódosítást kell végrehajtaniuk, de az ilyen jellegű építkezésekkor ez természetes, véli Fekete. A befejezés február 28-i határidejét minden bizonnyal tartani tudják. Az építés során legjobban az árvíztől tartottak, de a természet idén kedvezett az építőknek. Remélik, hogy ez így marad a munkálatok végéig, bár most már nem tehet különösebb kárt a kiáradó Duna az épületekben – mondta a létesítményfelelős
Az élményfürdő az adatok tükrében
– a telek mérete: 25 200 m2
– az építmény magassága 12 méter
– a kiemelt föld mennyisége 10 000 m3
– az elszállított föld mennyisége: 7500 m3
– a medencék burkolata 3000 m2
– egyéb padló burkolatok 2800 m2
– kerámia falburkolatok 2800 m2
– tetőszigetelés 5400 m2
– vasbeton födémzsalu 10400 m2
– vasbeton falak és födém 4500 m3
– medencék 650 m3
– betonacél: 500 tonna.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.