<p>Elégedetlen a jelenlegi vezetés munkájával, de egyelőrenem módosította két éve hozott döntését Bugár Béla, az MKP korábbi elnöke: a választási időszak végén távozik a nagypolitikából. Ugyanakkor szerinte egyre fokozódik a nyomás, hogy visszatérjen a párt élére. Bugár elsősorban azt kifogásolja, hogy a párt támogatottsága már hosszú ideje átlagosan 8 százalék alatt van, szinte sohasem lépi át a 9 százalékot. „A pártelnöknek a pártot láthatóan kell irányítania, ennek mindenhol érezhetőnek kell lennie, ez ma sajnos nem így van“ - mondta lapunknak a volt pártelnök. Csáky Pál nem akart hosszan reagálni Bugár szavaira.</p>
Bugár lebegteti a visszatérését
„Károsak az ilyen nyilvános kijelentések, ártanak a pártnak“ - fejtette ki lapunknak Csáky. Szerinte nagyon sokan nehezményezik, hogy Bugár Béla a párt ügyeiről nyilvánosan beszélt. A párt támogatottsága szerinte nem a pártvezetés tehetetlensége miatt csökken. „Ultranacionalista kormány van Szlovákiában, ellenzékben vagyunk, a kettő együtt eredményezhet némi szimpátiacsökkenést“ - magyarázta Csáky. Elmondta, a pártvezetés teszi a dolgát. „A vezetés nem akar a médián keresztül ártani a pártnak, a közösségnek“ - fejezte be a beszélgetést Csáky.
Bugár szerint a vezetőség cseréje csak az egyik megoldás a támogatottság csökkenésének megállítására. „A vezető- vagy vezetőségcsere csak az egyik megoldás, a másik lehetőség, hogy a a pártelnök pártelnökként kezd el viselkedni - mondta Bugár. - Vezetnie kellene a pártot, témákat felvetni.“ Öllös László politológus úgy véli, az MKP-nak ártana egy élesebbé váló hatalmi harc. „A választók egyelőre még nem nagyon érzékelik a feszült viszonyokat, ez akkor válna számukra láthatóvá, ha Bugár valóban jelöltetné magát pártelnöknek, vagy rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezné“ - mondta lapunknak a Fórum Intézet munkatársa. -Amíg ez nem történik meg, csak a téma életben tartásáról van szó.“ Úgy véli, ez a lebegtetés szolgálhat arra is, hogy előkészítse Bugár esetleges visszatérését, de lehet más célja is. „Lehet egyfajta nyomásgyakorlás is a részéről“ - fejtette ki Öllös. Meggyőződése, a párt számára az lenne a legjobb megoldás, ha a két évvel ezelőtti tisztújításkor felállt két szekértábor kibékülne. „Ellenkező esetben az sem kizárt, hogy pártszakadásra kerül sor - mondta Öllös. - A békülés azonban most talán csak egy álom, ha békülni akarnának, már megtették volna.“ Az idő azonban egyre kevesebb a választásokig, melyek a márciusi elnökválasztással kezdődnek és gyakorlatilag a 2010-es őszi önkormányzati választásig tartanak. „Ha megindulna a tisztújítási küzdelem, akkor nem kevésbé durva formában zajlana, mint ahogyan két éve, a tisztújító közgyűlés előtt“ - véli a politológus.
Az Új Szó csütörtöki nyomtatott kiadásában interjút olvashatnak Bugár Bélával.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.