Belousovová lefújná a dunaszerdahelyi meccseket

Pozsony |

<p>Anna Belousovová szerint a Szlovák Labdarúgó Szövetségnek meg kellene tiltania, hogy a jövőben Dunaszerdahelyen futballmérkőzéseket rendezzenek. A Szlovák Nemzeti Párt alelnöke ezt szerdán jelentette be.</p>

Belousovová ezzel a DAC és a nagyszombati Spartak közti, múlt pénteki meccsre reagált, amelyen egyes nézők a magyar himnuszt énekelték, Nagymagyarországot ünnepelték és a magyar nemzeti lobogót lengették.
A politikus a Corgoň Liga meccsén történtek alapos kivizsgálását követeli a sportszövetségtől, valamint azt, hogy a jövőben nagyobb figyelmet szenteljenek a nacionalista és soviniszta csoportoknak, amelyek a sportrendezvényeket használják ki nézeteik propagálására. (S, ú)
További részletek lapunk nyomtatott kiadásának csütörtöki (július 31-i) számában.

Pénteki tudósításunk a mérkőzésről:

„Football‘s coming home” – a futball hazatér – szólt az ismert szám a hangszórókból, „Isten hozott itthon, Attila“ – hirdette egy transzparens, „Akkor is a DAC“ – visszhangzott a lelátókon. Dunaszerdahelyen nyolc év után ismét élvonalbeli mérkőzést játszottak.
A Spartak 300-400 drukkere nem úgy nézett ki, mintha balhéra készülne, de a 8. percben az egyik nagyszombati mégsem bírta tovább a sok magyar zászló látványát, és a pályán keresztülfutva letépett egy zászlót a tribünről. A felsorakozott rohamrendőrök nyugodtan nézték az esetet, nem úgy a megkárosított dunaszerdahelyi drukker, aki a korláton átugorva eredt a zászlórabló nyomába, és sikeresen vissza is szerezte a becses ereklyét. A pályán kaotikusan futkostak a rendezők, tanácstalanul álltak a játékosok, Hriňák játékvezető az öltözőbe vezényelte a csapatokat, és tíz perc elteltével, az indulatok csillapodtával folytatódott a mérkőzés.
Az első félidőben jobbára csak eladott labdák után alakult ki helyzet egyik vagy másik kapu előtt, a második elején viszont enyhe fölénybe került a DAC. Igaz, az 57. percben a nagyszombatiaknak is volt egy veszélyes fejesük, ezek után viszont a DAC percei következtek. Kweuke és Dragicevic már korábban is csak centikkel maradt le egy-egy veszélyes beadásról, egyre többször voltak a sárga-kékek a nagyszombati kapu előtt, és a 66. percben a vezető góljukat is megszerezték: a csereként beállt Landerl egy kipattanó labdát a rövid sarokba küldött. Ekkor derült csak ki, mekkora hangorkánra képes 5100 néző: a Spartak-drukkereket, ha kiabáltak is még, ettől kezdve egyáltalán nem lehetett hallani. Hát még amikor a 73. percben Hrdina kapus gólhelyzetben a 16-oson kívül kézzel tisztázott! A Spartak kapusa természetesen piros lapot kapott, a szabadrúgást Regedei végezte el, lövése irányt változtatott Boyán, és a kapuban kötött ki. És ez még nem volt minden: a ráadás perceiben, amikor már állva tapsolt a közönség, egy gyors ellentámadás után Kweuke belőtte a harmadik DAC-gólt. (bt)