Bárdos: Nem lehet tabutéma a Beneš-dekrétumok vagy az autonómia

Pozsony |

<p>Nem lehet tabutéma a Beneš-dekrétumok vagy az autonómia kérdése &ndash; nyilatkozta a TASR hírügynökségnek adott interjújában Bárdos Gyula köztársaságielnök-jelölt.</p>

„A nyílt párbeszéd híve vagyok. Államfőként ezekről nyíltan és őszintén beszélnék” – mondta. Arról álmodik, hogy elnökké választják, de realista. Jelöltségével főként a kisebbségekre és azok fontosságára szeretné felhívni a figyelmet. Bugár Béla, a Híd elnöke Bárdos jelöltsége kapcsán korábban úgy fogalmazott, jelöltsége Robert Ficónak segít, mivel a szlovákok a második fordulóban nem fognak magyarra szavazni. Arra a kérdésre, hogy ha bekerülne a második fordulóba, le tudna-e győzni egy szlovák jelöltet, Bárdos azt felelte: „Jelöltségem nem valaki ellen, hanem valami érdekében irányul. Az, hogy magyar állampolgár először indul az elnökválasztáson, egy folyamat eredménye. Az MKP a kitűnőre sikeredett megyei választások után állt elő azzal az ötlettel, hogy önálló jelöltet állítson. A támogatásom egyértelmű. Az volt az utolsó csepp a pohárban, amikor a megyei választások előtt a miniszterelnök kijelentette, hogy magyar ember nem lehet a nagyszombati megyefőnök.” Bárdos ugyanakkor megjegyezte, szeretne minden ember államfőjelöltje lenni, de a társadalom jelenleg még nem elég érett ahhoz, hogy magyar ember lehessen az elnök. „A jelöltségem arról szól, hogy nem vagyunk másodrendű állampolgárok. A választási küzdelembe úgy indulok, mint egy állampolgár, akinek ugyanúgy itthon van itt, mint a többség. Nemcsak a magyarok támogatnak, hanem a szlovákok is. Jelöltségem arra is szolgál, hogy láttatom a kisebbségeket. Arra szeretnék rámutatni, hogy a kisebbségek az állam előnyére vannak, és nem hátrányára. Én nem megosztok, hanem összekötök” – mondta.  Bárdos elmondta, a fejekben nagy a sötétség, és gyakran találkozik olyan megnyilvánulásokkal, mit képzel egy kisebbségi, hogy indul. „Öt év múlva már kialakulhat olyan helyzet, hogy ruszin, lengyel, német vagy roma is indulhat, és nem fognak rá úgy tekinteni, hogy mit meg nem enged magának. Sokan azt gondolják, hogy a kisebbségek rosszat akarnak, ez nem igaz. Jelöltségem arról is szól, hogy párbeszéd induljon meg a többség és a kisebbség között. Hogy ennek az államnak egyforma alkotói legyünk. Hisz én itt születtem, a szüleim és a nagyszüleim is.” Bárdos szerint az olyan témák, mint a Beneš-dekrétumok, vagy az autonómia kérdése, nem jelenthetnek tabut. „Államfőként ezekről a krdésekről nyíltan és őszintén beszélnék. Nem vagyok olyan politikus, aki erőfitogtatással akarja megoldani a dolgokat, toleráns vagyok, és a párbeszéd híve. Olyan megoldást kell találni, ami a többségnek és a kisebbségnek egyaránt megfelel” – mondta az MKP elnökjelöltje.

 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?