Balszerencsés dorogi döntetlen Ácson

A hétvégi ünnepi fordulóban régiónk mindkét csapata idegenben lépett pályára. Az NB III. Duna-csoportjában szereplő Dorogi FC az Ácsi Kinizsinél vendégeskedett, míg a megyei I. osztályban az Esztergom Tatán lépett pályára.

Egy árnyalattal talán a dorogiak helyzete volt könnyebb, mivel a tabellán a közvetlenül előttük szereplő csapat ellen játszottak,.Igaz az ácsiak 6 ponttal előzték meg a forduló előtt 8. helyen álló bányászvárosiakat. A középmezőnyben tanyázó Esztergom viszont a feljövőben lévő Tatai HAC ellen lépett fel bizonyítási kényszerrel.

A harmadosztályban nem indult túl jól a mérkőzés, Kozenkow révén egy szabadrúgást követően már a 7. percben vezetést szerzett az Ács, ám a korai kezdés után várt gólzápor elmaradt, s a mérkőzés állása 1-0 maradt a félidőre – a hazaiak javára. A második játékrészben aztán potyogtak a gólok, előbb az 54. percben Schauker hathatós közreműködésével Hégli egyenlített, majd a 70. percben az előtte gólpasszt adó Schauker maga talált a hálóba, s ezzel átvette a vezetést a Dorog. A 78. percben pedig úgy tűnt eldőlt az összecsapás, miután a vendégek növelték előnyüket, s a lefújás előtt tíz perccel már 3-1-re vezettek. A hidegzuhany azonban a végére maradt, miután a rendes játékidő vége előtt egy perccel előbb szépített az Ács, majd a hosszabbítás legvégén a döntetlent érő találatot is megszerezte. Az egy ponttal a Dorog továbbra is a 8. helyen áll.

A gyér érdeklődés mellett lejátszott megyei bajnokin még ennyi szerencséje sem volt a vendég Esztergomnak, miután Bujdosó két találata mellett a királyvárosiak csak Tóth révén voltak eredményesek. A félidőben még 1-1 volt az állás, a második játékrészben a hazaiak mindhárom pontot megszerezték, s 2-1-es győzelmükkel az 5. helyen állnak, míg az Esztergom egy hármas holtversenyben jelenleg gólkülönbségének köszönhetően a 11.