Az apja nem akar lemondani róla

A komáromi csecsemő- és gyermekotthonban tölti a karácsonyi ünnepeket az a kétéves kislány, akit december elsején a rendőrök – névtelen bejelentés alapján – az Eötvös utcában egy homokozóban találtak.

Apa és lánya között szemmel láthatóan meghitt a kapcsolatVas Gyula felvételeA megdöbbentő esetről lapunkban is hírt adtunk. Időközben kiderült: maga az édesapa, Farkas Róbert hagyta a gyermeket a homokozóban, ugyanakkor ő volt az is, aki kihívta a rendőröket. Elmondása szerint azzal hagyta ott a kislányt, hogy bújócskát játszanak, majd a közelből figyelte, hogy ne legyen semmi bántódása a kicsinek. Majd miután észrevette az érkező rendőröket, a háztömböt megkerülve továbbsétált.

El volt keseredve

„Még láttam, amint a rendőrautóban a kislányom az egyik járőr ölében ül. Összesen talán 10 percet volt egyedül a homokozóban” – mesélte lapunknak az édesapa, akit természetesen arról kérdeztünk, mi késztette őt e szélsőséges cselekedetre és mit vár a jövőtől. „Nagyon el voltam keseredve, már két napja az utcán voltunk Nikivel, és nem akartam egy újabb éjszakát egy padon ülve, kislányomat a hideg elől a kabátomba rejtve tölteni – idézte fel az eseményeket az édesapa. – ĺgy legalább abban biztos lehettem, hogy Niki melegen lesz és kap rendes ételt. Másnap aztán önként jelentkeztem a rendőrségen, ahol emberségesen bántak vele. Két napra rá már meg is látogathattam a kislányomat a gyermekotthonban, és azóta is naponta kétszer felkeresem őt.”

Nem tudta fizetni a lakbért

Az előzményekről szólva Farkas Róbert elmesélte: élettársával, a közel kétéves Niki és a hároméves Viki édesanyjával nyár elején szakítottak, és míg a nagyobb gyermek az anyjánál maradt, a kicsit azóta ő gondozta. Egy ideig korábbi albérletükben éltek, de mivel elveszítette munkáját – egy őrző-védő szolgálatnál dolgozott –, nem tudta fizetni a lakbért és több ezres hátralékot halmozott fel. „November 27-én végleg fedél nélkül maradtunk, és mivel akkor éppen nálam volt a nagyobb lányom is, kértem a volt élettársamat, hogy vegye magához a gyerekeket. Azt a választ kaptam, hogy a nagyobbat igen, de a kicsit nem vállalja. Adott hétszáz koronát, hogy átmenetileg menjek szállodába, de ha azt kifizetem, akkor élelemre nem maradt volna. ĺgy kerültünk az utcára” – mondta az édesapa.

Büntetőeljárás folyik ellene

Megtudtuk: míg a nagyobb lány gyámja az édesanya, Nikinek egyelőre hivatalos gyámja sincs. A gyereksegélyt viszont mindkét gyermekre az anya kapta. Igaz, a férfi elismerte az is, hogy volt élettársától hetente kapott néhányszáz koronát, amit elsősorban élelemre és pelenkára költött. Kérdésünkre, hogy szűkebb-tágabb családjában nem akadt-e valaki, aki átsegítette volna nehéz helyzetén, Farkas Róbert elmondta: édesanyja Keszegfalván él élettársával, de saját idős szüleit, és Róbert beteg testvérét is ő gondozza. Ezért a kicsit már nem tudta vállalni. „Édesanyám nyáron kisegített négyezer koronával, amiből akkor az esedékes lakbért kifizettem, de azóta nem is találkoztunk. Most azonban ismét hozzá fordultam, mégpedig azért, hogy Nikivel együtt tölthessük a karácsonyt. Mivel ellenem a kislány elhagyása miatt büntetőeljárás folyik, és állandó lakhelyem sincs, ezért nem kérvényezhettem a gyermekotthonban, hogy legalább néhány napra engedjék haza Nikit. Az édesanyám viszont megtehette volna, sajnos, ő elutasította ezt a kérésemet. Nagyon szerettem volna, ha együtt tölthetjük az ünnepeket, hiszen ez lesz Niki első olyan karácsonya, amit már fel is tud fogni, örülni tud a fának és az ajándékoknak. Sajnos, nem jött össze” – szólt szomorúan az édesapa. Akinek – bevallása szerint nagyon hiányzik a kislány, hiszen korábban a nap 24 órájában együtt voltak. Nem okozott számára nehézséget a kislánynyal való törődés, hiszen születésétől fogva számtalanszor fürdette, pelenkázta, etette a kicsit. A szoros kötődés egyébként meglátszik a gyermeken, a gyermekotthonban együtt töltött órák alatt szinte sugárzik a boldogságtól a kislány. Az elválás pedig minden alkalommal szomorú.

Oroszlányon talált munkát

Róbert és Niki közös jövője elsősorban attól függ, hogy a férfit tettéért elítéli-e a bíróság vagy az enyhítő körülményeket figyelembe véve megússza feltételes szabadságvesztéssel. Munkahelyi problémája úgy tűnik, januártól megoldódik, a Komáromi Körzeti Munka-, Szociális és Családügyi Hivatal közreműködésével ugyanis Oroszlányon talált munkát, ahol elszállásolása is biztosított. „Mindenképpen az a célom, hogy a lehető leghamarább újra magamhoz vegyem Nikit – állította határozottan a férfi. – Ehhez először is az kell, hogy ne kerüljek börtönbe, majd az, hogy megfelelő albérletet találjak. Szeptembertől Niki óvodás lesz, legkésőbb addigra már itthon szeretnék olyan munkát találni, hogy reggel el tudjam vinni, délután pedig érte tudjak menni. Ez az álmom, és nem mondok le róla.”

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?