<div>Prékop Mária tavaly nyár elejéig a rozsnyói Fábry Zoltán Óvoda, Alapiskola és Középiskola igazgatója volt, azóta pedig az oktatási minisztérium kisebbségi oktatásért felelős főosztályát vezeti. Feladatokról, kisiskolákról, beiratkozásról kérdeztük, meg arról, mit ér a tanár, ha keveset keres. </div>
A VASÁRNAP témája: Minden törvénymódosításnak van kisebbségi vonatkozása
Kisebbségi oktatásért felelős egység az elmúlt tíz év során az oktatási minisztériumban gyakorlatilag nem volt, illetve redukált formában volt. Miről maradtunk le? Sok mindenről. A magyar iskolákat ugyanis a rendszer minden változása erősebben érinti. Az elmúlt évek során elkészültek ugyan az állami tantervek, de senki sem figyelt oda arra, hogy ezek a kisebbségi iskolák számára megfelelők-e, vagy hogy milyen hatással lesznek ránk. Miért probléma ez a gyakorlatban? Mi a gond az új magyar tankönyvekkel? Mik voltak a főosztály prioritásai az elmúlt fél évben? Mi a helyzet a többi kisebbség oktatásával? Ami jó a magyar iskoláknak, az jó a többi kisebbséginek is? Mi az, amit a megbízatási időszakban mindenképp szeretnének keresztülvinni? Mi lesz a megmentett kisiskolákkal, ha tovább csökken a tanulólétszám? Mi lehet a megoldás? Lehet egyenlőségjelet tenni a magasabb pedagógusbérek és a magasabb oktatási színvonal közé? Mivel lehet a leghatékonyabban meggyőzni a magyar szülőket arról, hogy magyar iskolába adják a gyereküket? Ha három dolgot kívánhatna a következő évekre a hazai oktatásnak, mi lenne az?Ezekre a kérdésekre is mind választ kapnak, ha a már megvásárolható Vasárnapban elolvassák Veres István interjúját.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.