A szülők csaknem 94 százaléka várta már a szeptembert
A szülők a gyerekeknél is jobban várták az iskolát
A szlovákiai szülők jobban örülnek annak, hogy elérkezett az iskolakezdés, mint a diákok – derült ki a Go4insight nevű közvélemény-kutató ügynökség legújabb felméréséből.
A koronavírus-járvány következtében az előző iskolai félévben a diákok mindössze pár hetet tanultak a megszokott körülmények között. A tananyag nagy részét otthon kellett elsajátítaniuk, és sokan az osztálytársaikkal sem találkoztak hetekig, hónapokig. A Go4insight nevű közvélemény-kutató ügynökség éppen ezért arra volt kíváncsi, hogy az iskolakezdés alkalmával a diákok hány százaléka örül annak, hogy újra visszatérhet az iskolapadba.
A kicsik jobban várták
A felmérés szerint a gyerekek 69 százaléka örül annak, hogy itt a szeptember (közülük 27 százalék „nagyon örül”, 42 százalék pedig „inkább örül, mint nem”). Ez azt jelenti, hogy a 10 diákból 7 tulajdonképpen már várta az iskolakezdést. Jelentős különbség figyelhető meg azonban az egyes korosztályok között: a fiatalabb diákok szemmel láthatóan jobban örülnek az iskolának, mint az idősebb társaik. A megkérdezett alsó tagozatosok 79 százaléka örül, hogy visszaülhet az iskolapadba, a felső tagozatosoknál ez az arány 69 százalék, a középiskolásoknál pedig már csak 55 százalék.
Szinte minden szülő örül
A felmérés alapján viszont úgy tűnik, hogy a szülők még inkább várták az iskolakezdést, mint a diákok. Náluk ugyanis a megkérdezettek túlnyomó többsége, 94 százaléka örül annak, hogy a gyerekek végre visszaülnek az iskolapadba. A szülők annak ellenére is vélik így, hogy a többségük elégedett volt az online oktatás minőségével: a megkérdezettek 17 százaléka teljesen elégedett volt, 63 százalék pedig úgy érezte, hogy az iskolák „egészen jól győzték” a távoktatást.
Abban viszont egyetért a többség, hogy az online tanórák még nem helyettesíthetik a hagyományos órákat. A válaszadók 53 százaléka úgy gondolja, hogy a koronavírus-járvány inkább negatív hatással volt az oktatásra. 29 százalék gondolja ennek ellenkezőjét, vagyis úgy vélik, hogy a gyerekek még jobban is jártak a távoktatással, 18 százalék szerint pedig a járvány nem volt semmilyen komolyabb hatással az oktatás minőségére.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.