Az emberek negyede úgy érzi, a járvány alatt nehezen hozzáférhető az orvosi ellátás
A járvány alatt minden negyedik ember nehezen jut el a körzeti orvosához
A járvány kitörése óta egyre elterjedtebb, hogy az orvosok „távúton” rendelnek – minden negyedik ember nehezen jut hozzá a körzeti orvos által nyújtott hagyományos szolgáltatásokhoz. Sokaknak pedig gondot okoz, hogy csak negatív koronavírusteszttel fogadja őket az orvos – derül ki az AKO közvélemény-kutató intézet felméréséből.
A közvélemény-kutatást a JOJ televízió megbízásából készítette az ügynökség, az adatgyűjtés ezer fő bevonásával december 7. és 13. között zajlott. A televízió által nyilvánosságra hozott adatok alapján megtudtuk, az emberek többsége (57%) gond nélkül eljut a kezelőorvosához, a válaszadók negyede viszont azt mondta, a járvány idején nehezen tudják meglátogatni az orvosukat. Ennek különböző okai vannak: 11,7% jelezte, a hagyományos rendelés a pandémia alatt szünetel, az orvos telefonon, illetve e-mailen keresztül kommunikál a páciensekkel. A megkérdezettek 6,7 százaléka nyilatkozta, hogy túl sok betege van az adott orvosnak, s ezáltal nagyon hosszú a várakozási idő.
A 18 és 33 év közöttiek 12 százaléka állítja, csak telefonos rendelés áll a rendelkezésükre. Az összes korcsoport átlagát tekintve 4% a negatív teszt kötelezettsége miatt találja bonyolultnak az orvosi kivizsgálást.
Regionális szempontból nézve a Nagyszombat megyében jelezték a legtöbben, hogy nehezen elérhető az orvosi ellátás, ennek oka a legfőképp a „távúton történő gyógyítás”.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.