<p>Tömegesen térnek vissza a gyengülő angol font miatt az Angliában dolgozó szlovák állampolgárok. 2008 első felében megközelítőleg tízezren mondtak búcsút a ködös Albionnak. Akik már több éve Nagy Britanniában élnek, egybehangzóan állítják: aki nem egyetemre jár, az szó szerint menekül, ugyanis már nem éri meg a szigetországban dolgozni.</p>
A gyengülő font miatt tömegesen térnek haza a szlovákiaiak
Az angol font tegnap hivatalosan 1,1173 eurót ért, de egyes pénzváltóknál – a kezelési költségek levonása után – egy fontért már csak 0,98 eurót kaptak kézhez az uniós országokba induló brit turisták. „Négy éve dolgozom Londonban, aránylag jól kerestem. Viszont már ott tartunk, hogy nem éri meg. Ha nem járnék iskolába is, akkor azonnal beadnám a felmondásomat, és az első busszal visszautaznék” – árulta el lapunknak Ambrus Péter, aki egy őrzővédő szolgálat alkalmazottja Londonban. Hasonló tapasztalata van Lőrincz Krisztiánnak is, aki már három éve dolgozik Birminghamben egy raktárban. „Bár nem éltem fényűzően, az tartott életben, hogy ha hazautazom, a megtakarított pénzből kezdhetek valamit. Most azonban látom, hogy ennek nincs jövője, így már felmondtam” – tette hozzá Krisztián.
A külföldi migráció kérdésével foglalkozó Boris Divinský szerint valóban több ezer Nagy-Britanniában dolgozó szlovák állampolgár tért-tér vissza, ugyanakkor hozzáteszi: ez nem most, a font látványos gyengülésével kezdődött, hanem már az év eleje óta tart.
„Értesüléseim szerint valóban nő a Nagy-Britanniából, sőt az Írországból hazatérő polgárok száma is. A megélhetési költségek magasak, miközben a bérkülönbségből eredő előnyök folyamatosan csökkennek” – magyarázta lapunknak Boris Divinský. (dem, shz)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.