A DVSC is legyőzte az esztergomi lányokat

FUTÁS
A hétvégén a város születésnapjának 20. évfordulóján futóversenyt szervezett a Dorog Város és Környéke Diáksportjáért Egyesület, valamint a Petőfi Sándor Általános Iskola. A Sulisprint elnevezésű versenyen 1300 diák és felnőtt teljesítette az előírt távot.

FUTÁS

A hétvégén a város születésnapjának 20. évfordulóján futóversenyt szervezett a Dorog Város és Környéke Diáksportjáért Egyesület, valamint a Petőfi Sándor Általános Iskola. A Sulisprint elnevezésű versenyen 1300 diák és felnőtt teljesítette az előírt távot. Hét futás során 2004 métert, kettőn 4008, illetve 600 méter távot kellett teljesítenie a mezőnynek. A célba érkezők almát és üdítőt, majd emléklapot és emblémás pólót kaptak, a dobogósokat pedig éremmel, emlékplakettel jutalmazták.

KÉZILABDA

Az első fordulóban a bajnoki cím egyik legnagyobb esélyese, a Győri ETO átrobogott az új játékoskerettel készülő esztergomiakon. A különbség 4:1-ig volt elviselhető, aztán fokozatosan nőtt a hazaiak előnye és a végére kidomborodott a két csapat közötti klaszsziskülönbség. Az esztergomi lányokra nem várt könnyebb feladat a hétvégén megrendezett második fordulóban sem, amikor a Debrecen érkezett a királyvárosba. Mintegy 300 szurkoló lehetett szemtanúja annak, hogy a hazaiak pocsék kezdés után hamar négygólos, majd ötgólos hátrányba kerültek. Az esztergomiak 0-6-nál találtak először a hálóba, de a későbbiekben két hétméterest is hibáztak. A többgólos különbség tartósnak bizonyult a félidőben, sőt a debreceniek előnye a játékrész végére 9 gólosra nőtt (9-18). A második játékrész is rémálomként kezdődött. Miután a Debrecen zsinórban öt gólt dobott, ideje volt ébresztőt fújni. Az állandósuló 12-15 gólos vendégelőnyből végül 12 maradt meg, miután a volt esztergomi edző, Laurencz László a mérkőzés hajrájában már a cseréket is pályára küldte. Kétségtelen, hogy a jobbik, erősebbik csapat győzött, még ilyen arányban is megérdemelten.

Vasárnap az Esztergom ahhoz a Hódmezővásárhelyhez utazik, aki az első fordulóban hazai pályán egy góllal győzte le a Vasast, majd súlyos vereséget szenvedett Fehérváron. Maradjunk annyiban, hogy a mérkőzés esélyesei nem az esztergomiak lesznek.

Visszatekintő:

NB I., nők, 2. forduló

Esztergomi KSE-DVSC 23-35 (9-18)

Esztergom, 300 néző. V: Dravecz, Kovács F.

ESZTERGOM: Bartus - Horváth M., Mezőségi 2 (1), Nagy Mariann 4, Csernus 1, Lázár 2, VINCZE ZS. 6. Cs: Banák (kapus), Nagy Mária 1, Keczkó 1, Borkowska 3, Mészáros, Brecska 3. Edző: Németh Sándor

DVSC: Vorozscova - Kereki 4, Borók 6 (2), Nyilas 3, Orbán 2, Szűcs 4 (1), Ariton 5. Cs: Király (kapus), Latakaité 2, Sütő E., Madai, Csáki 2, Rácz 2, Soós 5. Edző: Laurencz László

Kiállítások: 2, ill. 6 perc

Hétméteresek: 4/1, ill. 3/3

Emlékeztető:

Győri Graboplast ETO KC-Esztergomi KSE 38-22 (19-9)

Győr, 1500 néző. V: Jancsó, Marczinka

GYŐR: Sirina - Bódi 2, Mörtel 3, GÖRBICZ 3 (2), DJOKICS 4, Bradeanu 4 (1), VÉRTEN 5. Cs: Petróczi (kapus), Mehlmann 5, GOGIRLA 7, Borbás 1, Juhász 4, Temes, Belső. Edző: Róth Kálmán

ESZTERGOM: Bartus - Horváth K. 1, Mezőségi, Nagy Mária 5 (3), CSERNUS 5, LÁZÁR 5, Vincze. Cs: Benák (kapus), Borkowska 4, Keczkó, Nagy Mariann, Brecska 2. Edző: Németh Sándor

Kiállítások: 4, ill. 4 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3

LABDARÚGÁS

A hétvégén a dorogiak a listavezető Mór ellen léptek pályára idegenben az NB III-ban, az esztergomiak pedig egy osztállyal lejjebb hazai pályán a Naszály ellen futottak ki a gyepre. Néhány szép helyzet és egy veszélyes szabadrúgás után a 42. percben egy kiugratást követően még hárított a házigazdák kapusa, ám a kipattanóra érkezett Schauker és megszerezte a vezetést a bányászvárosiaknak. A legfontosabb pillanatban, a szünet előtt érkezett a vendég gól, ami kellőképpen összezavarta a móriakat, így a félidő utolsó perceiben már nem történt érdemleges esemény. A második félidő elején aztán gyorsan érkezett a hazaiak egyenlítő gólja: egy szögletrúgás után Fésű fejelt a hálóba. A két ellentétes félidőt követően a döntetlen igazságosnak mondható, ám kis szerencsével a vendégek vihették volna haza a három pontot.

Az esztergomiak az eddigi mérkőzéseken nagylelkűen szórták haza pályán a pontokat, így itt volt az alkalom, hogy végre kihasználják a hazai pálya előnyét. A 200 néző előtt megrendezett találkozón aztán folytatódott az esztergomi gólínség. Miután mindkét csapat egyszer talált a hálóba a végeredmény nem is lehetett más, mint ezen a pályán is döntetlen.