Összesen 131 országból kérvényezték szlovák állampolgárok, hogy levélben adhassák le szavazatukat a szeptemberi parlamenti választáson, a legtöbben, közel 27 ezren Csehországból – tájékoztatott a belügyminisztérium sajtóosztálya.
131 országból szavaznának levélben, több százan Magyarországról
![Választás 2020](/sites/default/files/styles/image_16_10_w400/public/lead_image/2023-08/160215_volby_priprava_12324486.jpg.webp?itok=suQYZrPW)
„Az országokat tekintve a második az Egyesült Királyság (8718), a harmadik Németország (6721), majd Ausztria (6031), Svájc (3916), Hollandia (2498), az USA (2267), Belgium (1430), Írország (1421) és Dánia (1329) következik” – közölte a tárca.
Több mint ezren regisztráltak Franciaországból, Spanyolországból, Kanadából, Norvégiából és Olaszországból, több százan Magyarországról, Ausztráliából, Svédországból, Lengyelországból és Luxemburgból.
Egy személy jelentkezett például Etiópiából, Irakból, Nepálból, Elefántcsontpartról, a Seychelle-szigetekről, Venezuelából, Kirgizisztánból és Grönlandról.
Összesen 72 993-an kérvényezték, hogy külföldről, levélben adhassák le szavazatukat a szeptember 30-i parlamenti választáson, ez az eddigi legtöbb ilyen kérvény a szlovákiai választások történetében.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.