Új esélyek az Ipoly mentén

Nagycsalomja. Szakmai konferencián elemezték az Ipoly menti településen a határokon átnyúló együttműködést támogató Interreg uniós pályázati lehetőségeket.

Nagycsalomja. Szakmai konferencián elemezték az Ipoly menti településen a határokon átnyúló együttműködést támogató Interreg uniós pályázati lehetőségeket. A Határon Átnyúló Együttműködés Operációs Programról Hámori Jenő, a magyarországi Miniszterelnöki Hivatal Nemzetpolitikai Ügyek Főosztályának szakembere tarott előadást; a legjobb határ menti pályázati projektek tapasztalatait Lőrincz Mária, a Középső Ipoly Mente Régiófejlesztési Ügynökség igazgatója elemezte; az Ipoly hidak újjáépítésének jelenlegi helyzetéről pedig Molnár Katalin, az Ipoly Hidak Újjáépítéséért Polgári Társulás elnöke tartott beszámolót. A Nagykürtösi járásban a közeljövőben kiírandó Interreg uniós pályázati forrásokból több jelentős, a régió gazdasági, kulturális és szociális helyzetét jelentősen befolyásolni képes pályázati tervet kívánnak benyújtani a határokon átnyúló együttműködés serkentése érdekében. A legfontosabb kérdés az Ipoly hidak újjáépítése, erről a közelmúltban Szlovákia és Magyarország külügyminiszterei nemzetközi szerződést írtak alá Párkányban. A beruházó szlovák oldalról Besztercebánya Megye lesz, erről még 2005 októberében született kormányközi megállapodás. A Rárós–Ráróspuszta és Petőháza–Pösténypuszta közötti két híd kivitelezési terveit az Ipoly Hidak Újjáépítéséért Polgári Társulás pályázati forrásból fedezte. Elkészültek a megvalósíthatósági és a hatástanulmányok és a területrendezési tervek, és az építkezési engedély kiadásának sincs akadálya. A nagycsalomjai szakmai konferencia szervezői a régió polgármestereit, vállalkozóit, civil szerveződéseinek képviselőt várják a találkozóra. „Itt állunk a lehetőségek kapujában, most kell olyan módon összehangolni az elképzeléseket, kezdeményezéseket, hogy a lehető legsikeresebben tudjunk meríteni az Interreg pályázati forrásaiból. A szakmai konferenciánkon természetesen az egyik központi téma az Ipoly hidak kérdése volt. 2008-ban már a tényleges építkezési munkák kezdődnek meg két helyszínen. A tervek szerint optimális esetben fél évtizeden belül az Ipoly folyón összesen tizenegy híd építkezése kezdődne meg, ennek érdekében kell a pályázatokat is előkészíteni, a terveket és elképzeléseket összehangolni. Az itt élők számára létfontosságú a hidak újjáépülése. Minden hatástanulmány arra a végkövetkeztetésre jut, hogy a hidak megépülése után a határ menti területen a gazdaság fellendül, ami magával hozza a szociális helyzet javulását, a kultúra és az oktatás felemelkedését” – nyilatkozta lapunknak Lőrincz Mária, a Középső Ipoly Mente Régiófejlesztési Ügynökségének igazgatója, a konferencia egyik szervezője.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?