Pozsony. Ha az anthraxbaktérium levélküldeményekben érkezik, nincs szükség a hadsereg közbelépésére, mivel ilyen esetekben csak emberek kis csoportja van kitéve fertőzésveszélynek.
Mit tehet a hadsereg a lépfene ellen?
Pozsony. Ha az anthraxbaktérium levélküldeményekben érkezik, nincs szükség a hadsereg közbelépésére, mivel ilyen esetekben csak emberek kis csoportja van kitéve fertőzésveszélynek. A hadsereg speciális alakulatait akkor kell bevetni, ha a hatóanyagot bombák, aknák vagy gránátok segítségével vetik be, szétpermetezik a levegőben s így tömegeket veszélyeztet, mondta Igor Čombor vezérőrnagy, a védelmi minisztérium egészségügyi osztályának parancsnoka. Azóta, hogy Csehszlovákia aláírta a biológiai fegyverek likvidálásáról szóló egyezményt, nem számoltak ilyen fegyverek bevetésével. A tömegpusztító biológiai fegyverek kivédéséhez az egyetlen fertőző tábori kórház felszerelését feltétlenül korszerűsíteni kell, a személyzetet pedig ki kell képezni, hiszen évek óta nem gyakorlatoztak. A hadsereg speciális alakulatainak tagjait év végéig beoltják a lépfene elleni vakcinával. Ha a fertőzést időben felismerik, a klasszikus antibiotikumok is hatásosak, ebből pedig a hadsereg eleget raktároz nemcsak saját, hanem a lakosság részére is. (szamó)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2016. 10.26.
Őrizetben az afgán „Mona Lisa”
2012. 12.01.
Most elmarad a durva gázáremelés
2011. 12.12.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.